כניסה

עו"ד אמיר וסרמן מונה כיועץ המשפטי החדש של רשות ני"ע
11/08/2011
עו"ד אמיר וסרמן, המכהן כיום כשותף במשרד עורכי הדין רוזנברג, הכהן, גודארד ואפרת, מונה לאחרונה לתפקיד היועץ המשפטי של רשות ניירות ערך. וסרמן, שיחליף את עו"ד שמשון (שוני) אלבק שפרש מתפקידו לפני כחודשיים, זכה במכרז פומבי שערכה הרשות.
 
אמיר וסרמן (37) הוא בעל תואר ראשון במשפטים ובכלכלה וכן בעל תואר שני בכלכלה ובמינהל עסקים, שניהם מהאוניברסיטה העברית. בשנת 2001 החל לעבוד כעו"ד במחלקת תאגידים ברשות ניירות ערך. בתפקידו זה היה מעורב, בין השאר, בהכנת הדו"ח של ועדת חיימוביץ'-אשר, שבחנה את סוגיית הנפקתן של אג"ח מגובות בנכסים (איגוח); בהסדרת המעבר לכללי חשבונאות בינלאומיים (IFRS); ובהסדרת פעילותם של שומרי הסף בתאגידים הציבוריים.
 
בשנת 2005 פרש וסרמן מהרשות ועבר למשרד עורכי הדין רוזנברג, הכהן, גודארד ואפרת, המתמחה בין היתר בתחום שוק ההון. כמו-כן, לימד קורס בנושא רגולציה של שוק ההון באוניברסיטת תל-אביב ובמכללה למינהל, ופרסם יחד עם עו"ד מוטי ימין, את הספר "תאגידים וניירות ערך", העוסק ברגולציה החלה על תאגידים המציעים ניירות ערך לציבור, ומטפל בנושאים כגון הנפקות לציבור, התקשרויות עם בעלי עניין, דיווחים מיידיים, דוקטרינת הגילוי הנאות, שומרי סף, סמכויות רשות ניירות ערך ועוד.
 
יו"ר רשות ני"ע, פרופ' שמואל האוזר, בירך על המינוי. "אמיר וסרמן הוא איש מקצוע מעולה", אמר, "היכרותו הקרובה עם עולם הרגולציה, הניסיון הרב שצבר בשוק ההון, הן במסגרת עבודתו ברשות ניירות ערך והן במסגרת עבודתו במגזר הפרטי, זאת לצד הרקע האקדמי והמקצועי הרחב שלו – כל אלה מקנים לו ראיה רחבה ומגובשת של השוק וצרכיו.  יש לו את כל הנתונים להצליח בתפקידו החדש, ואני בטוח שאכן כך יהיה".
תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים