כניסה

שר האוצר ביקר ברשות ניירות ערך ונועד עם בכירי סגל הרשות
27/08/2001
 
השר שלום: "מי שבא כדי לקבל ייעוץ חייב לדעת שמולו יושב אדם שעבר הכשרה מקצועית לעסוק בייעוץ השקעות או בניהול תיקים"
 
סגן ראש הממשלה ושר האוצר, סילבן שלום, ביקר אתמול ברשות ניירות ערך. מדובר בביקור שתואם עוד בחודש שעבר, ובמהלכו הציגו בכירי הרשות לשר את הנושאים והפרוייקטים העיקריים העומדים כיום על סדר יומה של הרשות.
 
בישיבה שארכה כשעתיים והתנהלה באווירה טובה ועניינית סקרו אנשי הרשות את פעילות הרשות בתחום הפיקוח על החברות הציבוריות, קרנות הנאמנות והעוסקים בייעוץ השקעות ובניהול תיקים ; בתחומים הקשורים לאכיפה הפלילית והאזרחית ; ובתחומי הכלכלה, הפיקוח על הבורסה ומחשוב הדיווח האלקטרוני. יו"ר הרשות, מירי כץ, ציינה לחיוב את העלייה המאסיווית בהיקף בדיקת הדוחות המיידיים והתקופתיים.
 
כמו כן, אמרה כץ כי הרשות עורכת בחינה מקיפה של החקיקה שנועדה ליצור תשתית שתבטיח הגנה על זכויות המשקיעים ובה בעת תמנע הכבדה על החברות המדווחות בנושאים שאינם מקנים תועלת של ממש לציבור המשקיעים. "עם זאת", הוסיפה, "אין ערך להסדרים חקיקתיים ללא אכיפה - וגם במסגרת זו אנו פועלים במרץ". בין השאר, ציינה כץ את הפעלת הקנסות האזרחיים על קרנות נאמנות הפועלות בניגוד לחוק – צעד שבעקבותיו ניכרת ירידה ניכרת בהיקף החריגות של הקרנות. עוד אמרה מירי כץ, כי הרשות פועלת נגד עבירות במסחר, כולל המניפולציות על מדד המעו"ף, פעילות שבאה לידי ביטוי בהגשת כתב אישום ראשון שעסק בעבירות אלה.
 
השר שלום גילה עניין רב בנושא הייעוץ המתנהל בבנקים בניגוד לעמדת הרשות. "יש לייחס חשיבות לנושא הצרכני", אמר, "מי שבא כדי לקבל ייעוץ חייב לדעת שמולו יושב אדם שעבר הכשרה מקצועית לעסוק בייעוץ השקעות או בניהול תיקים".
 
עם סיום הישיבה, ציין השר את התרשמותו החיובית מעבודת הרשות. "יש לכם מוניטין שהיה לפני ויישאר גם אחרי. נעשית כאן עבודה טובה וחשוב שתמשיכו לעשותה כך".

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים