כניסה

בג"צ מחק את עתירת התנועה לאיכות השלטון נגד רשות ניירות ערך
24/07/2001
 
בית המשפט הגבוה לצדק דחה הבוקר את בקשת התנועה לאיכות השלטון להורות ליועץ המשפטי לממשלה  לחוות את דעתו כנגד החלטת יו"ר רשות ניירות ערך, מירי כץ, לבצע בדיקות פוליגרף לבכירים ברשות. כץ  חליטה על ביצוע הבדיקות בדצמבר אשתקד, לאחר שפורסם חומר שנדון בישיבה סודית של "פורום האכיפה" ברשות.
 
פורום האכיפה של הרשות כולל, בין השאר, את ראשי מחלקות המודיעין והחקירות ברשות, וכן בעלי תפקידים בכירים אחרים ברשות. הפורום הוא הגוף המייעץ ליו"ר הרשות בכל הנוגע לפתיחה בחקירה פלילית. מטבע הדברים, דיונים אלה הם סודיים. הדלפת החלטה בדבר פתיחת חקירה או של השיקולים לפתיחתה עלולה לגרום נזק כבד לחקירה עצמה ובהמשך – לכל תהליך האכיפה. יתר על כן, הדלפה כזו עלולה גם לפגוע במערכת יחסי האמון שבין הרשות לבין הגופים הכלכליים המוסרים לה מידע חסוי.
 
בסתיו שעבר פרסמה התנועה לאיכות השלטון מידע הנוגע לחקירה פלילית שעניינה נדון ברשות. בעקבות הפרסום החליטה מירי כץ לקיים בדיקות פוליגרף לחברי הפורום שנכחו בדיון על אותה חקירה. מאוחר יותר החליטה כץ שלא להרחיב את הבדיקות אל עובדים נוספים מעבר לאותם חברי הפורום שנבדקו. בינתיים, עתרה התנועה לאיכות השלטון, בראשות עו"ד אליעד שרגא, לבג"צ בבקשה להפסיק את בדיקות הפוליגרף. בעקבות הודעת מירי כץ, לפיה הסתפקה הרשות בבדיקות הפוליגרף לחברי פורום האכיפה בלבד, החליט היום בג"צ (בהרכב שבראשותו עמד נשיא בית המשפט העליון, השופט אהרן ברק) למחוק את העתירה.

תגיות:

מערכות וטפסים

פניות ותלונות לרשות