כניסה

דובר הרשות: "כל הפקיעות נבדקות באופן שוטף ומיידי - כולל הפעילויות החריגות במדד ת"א-25"
01/08/2001
 
אמר את הדברים בעקבות פניות שהגיעו לרשות לגבי פעילויות חריגות במניות הנכללות במדד ת"א-25. כתב אישום ראשון יוגש כבר בשבועות הקרובים
"רשות ניירות ערך מתייחסת בכובד ראש לנושא המסחר התקין בבורסה בכלל ובמניות הנכללות במדד ת"א- 25 בפרט. כל הפקיעות - ולא רק אירועים חריגים -נבדקות כאן באופן שוטף ומיידי והן אף מניבות תוצאות. לא את כל התוצאות הללו ניתן לפרט", כך אמר היום דובר רשות ניירות ערך, אורי קציר. דובר הרשות מסר את הודעתו בעקבות פניות שהגיעו לרשות הנוגעות לתנודות חריגות במניות הנכללות במדד ת"א-25.
 
קציר הוסיף כי רשות ניירות ערך, כעניין של מדיניות, אינה מוסרת פרטים לגבי חקירות שהיא מנהלת. "עם זאת, ומבלי לחרוג ממדיניות זו, ניתן לומר שגם נושא הפעילויות החריגות במניות הנכללות במדד ת"א- 25 כבר נבדק בעבר - ונבדק גם בהווה", אמר, "וכתב אישום ראשון הקשור בנושא זה יוגש כבר בשבועות הקרובים".
 
כמו כן אמר דובר הרשות כי הצעדים שנוקטת הרשות מתבצעים בכמה כיוונים שונים. "נוכח תופעה שרווחה בשוק של ניצול שיטת חישוב שער הפתיחה, שונתה השיטה הזו בדצמבר האחרון במטרה למתן את התופעה", הסביר, "בעקבות שינוי זה התפתחה תופעה אחרת, של פעילות חריגה המתבצעת ביום שלפני הפקיעה ושל ניצול חישוב שער הנעילה. גם בתופעה זו נטפל".

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים