כניסה

מינויים חדשים ברשות ניירות ערך: ד"ר משה ברקת - מנהל מחלקת תאגידים ; דודו לביא - מנהל מחלקת הפיקוח על קרנות נאמנות
06/11/2005
 
ד"ר משה ברקת הוא המנהל החדש של מחלקת התאגידים ברשות ניירות ערך. ברקת, מרצה באוניברסיטת דיוק שבצפון קרוליינה, מונה לתפקידו על ידי יו"ר הרשות, משה טרי, ויחליף את המנהל הנוכחי, ד"ר אייל סולגניק, שיפרוש בסוף דצמבר.
 
משה ברקת הוא רואה חשבון וד"ר למנהל עסקים מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק. הוא בעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות) ותואר ראשון בחשבונאות וחקר ביצועים מאוניברסיטת תל אביב. כיום הוא מרצה בבית הספר למוסמכים במנהל עסקים באוניברסיטת דיוק. מחקרו עוסק בהכרה בהכנסה ובעיות מדידה בחשבונאות. לפני הצטרפותו לאקדמיה שירת ברקת במחלקת הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל, שם היה חבר בצוות האחראי על נושאי תקינה חשבונאית וביקורת דוחות כספיים של בנקים. כמו כן פרסם מספר מאמרים שעסקו בחשבונאות ובניתוח דוחות כספיים של חברות. ברקת הוא אחד ממחברי הספר "היבטים בחלוקת דיבידנד לאור חוק החברות החדש" (עם פרופ' יצחק סוארי ופרופ' דן גבעולי).
 
דודו לביא ייכנס בינואר 2006 לתפקיד מנהל מחלקת הפיקוח על קרנות הנאמנות. לביא מכהן בעשר השנים האחרונות כסגן מנהלת המחלקה והוא יחליף את המנהלת הנוכחית, שרה פרוש, הפורשת לגמלאות. לביא הוא בעל תואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות) ותואר ראשון בכלכלה ובמינהל עסקים (בהצטיינות) מהאוניברסיטה העברית בירושלים והתמחותו האקדמית היא בתחומי המימון והשיווק. הוא החל לעבוד ככלכלן במחלקת הפיקוח על קרנות הנאמנות בשנת 1992 ומספר שנים לאחר מכן מונה לסגן מנהלת המחלקה. בשלוש השנים האחרונות הוא חבר בצוות לפיתוח שוק ההון שהקים יו"ר הרשות, משה טרי, זמן קצר לאחר כניסתו לתפקיד.
 
מנהלת המחלקה הנוכחית, שרה פרוש, תחתום עם פרישתה למעלה מ- 18 שנה של עבודה ברשות. פרוש עבדה משנת 1962 ככלכלנית באגף התקציבים באוצר. בשנת 1977 עברה לאגף שוק ההון, שם שימשה בתפקידים שונים בתחום הפיקוח על תוכניות החיסכון וקופות הגמל. ב- 1987 החלה לעבוד ברשות ניירות ערך בהקמת המחלקה לפיקוח על קרנות הנאמנות ומאז שימשה כמנהלת המחלקה.
 
בשבועות הקרובים תודיע הרשות גם על מינוי מחליף ליועצת המשפטית היוצאת, עו"ד דניאלה גורני, שהודיעה על כוונתה לפרוש מהרשות בסוף ינואר 2006, לאחר 17 שנות עבודה. עו"ד גורני מונתה בשנת 1989 לתפקיד הממונה על האכיפה ברשות והייתה הראשונה לשמש בתפקיד זה. בשנת 1998 מונתה כמנהלת המחלקה המשפטית ברשות וב-- 1999 ליועצת המשפטית של הרשות. בשנים בהם כיהנה בתפקידי מפתח ברשות תרמה עו"ד גורני תרומה מרכזית לעיצוב ההלכות המובילות בפסיקה – הפלילית והאזרחית - בתחום ניירות ערך, עיצבה את יוזמות החקיקה והייתה אחראית לתרגום של המלצות ועדות ציבוריות שמונו על ידי הרשות לחקיקה מעשית.

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים