כניסה

הרשות משדרגת את תשתיות הדיווח האלקטרוני ; משיקה את "מגנא 2", גירסה משוכללת של המערכת הוותיקה
06/08/2006
 
רשות ניירות ערך תשיק מחר את מערכת מגנא 2, גירסה מחודשת ומשוכללת של המגנא המקורית.
 
 בשנת 2003 השיקה הרשות מערכת אינטרנטית ייחודית מסוגה המציגה את כל הדיווחים הפומביים של הגופים המפוקחים ע"י הרשות, (חברות ציבוריות הנסחרות בבורסה בישראל, חברות ברישום כפול, מנהלי קרנות, נאמנים לקרן, מנהלי תיקים, יועצי השקעות, משווקי השקעות וחתמים). המערכת כוללת שני אתרי אינטרנט: האחד מאובטח המשמש אך ורק את הגופים המפוקחים לשם העברת הדיווחים לרשות ("אתר דיווח"), והשני אתר פתוח לכלל הציבור המשמש להפצת דיווחים אלו לציבור הרחב ("אתר הפצה"). המערכת פותחה ע"י חברת טלדור מערכות.
 
בעקבות סקר שביעות רצון שנערך ביוזמת הרשות בקרב משתמשי המגנא, ובעקבות ההתפתחויות הטכנולוגיות שחלו בשנים מאז מגנא עלתה לאוויר, הוחלט לשפר את המערכת ולהפוך אותה לקלה ולידידותית יותר למשתמשים. באתר החדש שופרה החיפוש הוא קל ופשוט יותר משהיה, וכך גם תהליך איחזור המידע ע"י המשתמשים. האתר החדש מאפשר איתור אינטואיטיבי ומהיר יותר של דיווחים פומביים ממאגרי המידע שברשות. בנוסף, קיים שיפור באופן הפקת דוחות עשירים ומקיפים, כגון השוואה של דוחות כספיים של חברות שונות בענף נתון, השוואה של דוחות כספיים של חברה נתונה על פני מספר תקופות וכו'. ביצועי המערכת שופרו באופן משמעותי לעומת קודמתה, תוך כדי שימת דגש על עדכניות הנתונים.
 
הקמת המערכת החדשה נעשתה בטכנולוגיה העדכנית והמתקדמת ביותר, ונועדה לשפר את רמת המידע המועבר לציבור תוך שמירה על רמת החדשנות הגבוהה של המערכת.
 
"זהו צעד גדול קדימה", אמר על כך יו"ר הרשות, משה טרי, " מגנא היא מערכת שנותנת שירות לציבור המשקיעים ולגופים רבים הפעילים בשוק. הרשות אינה שוקטת על שמריה ופועלת לשיפורה כדי שמידע יגיע לידי הציבור בצורה נוחה יותר, מהירה יותר, ברורה יותר וחשוב מכל – בדרך שווה לכל נפש. אנחנו מצויים כל העת עם יד על הדופק במטרה לבדוק היכן מתגלים קשיים ואילו שיפורים יש להכניס למערכות הדיווח ועושים זאת בהקדם האפשרי ובמקצועיות הרבה ביותר".
 
כתובת אתר ההפצה:   www.magna.isa.gov.il .

תגיות:

מערכות וטפסים

פניות ותלונות לרשות