כניסה

מנהל מחלקת המודיעין ברשות ניירות ערך, אבי דנון, מונה כמזכיר הרשות ; יחליף את מאיר בקליניק, הפורש לגמלאות
17/10/2006
 
מנהל מחלקת המודיעין של רשות ניירות ערך, אבי (אביעזר) דנון, מונה השבוע גם לתפקיד מזכיר הרשות. דנון יחליף את המזכיר הוותיק מאיר בקליניק, המסיים את תפקידו ופורש לגמלאות, והוא ישמש בשני התפקידים במקביל.
 
תפקידיו כוללים, מעקב אחר ביצוע המדיניות שקבע יו"ר הרשות בתחומי פעולתה השונים של הרשות, לאינטגרציה ותיאום של עבודת המחלקות השונות ולתפעולה השוטף של הרשות.
כן אחראי על תחום הכספים והחשבות ברשות הכוללים את מערך השכר, ניהול כספי הרשות, ניהול מכרזים ועוד, לרבות בניית התקציב השנתי של הרשות, טיפול בהליכי אישורו מול משרד האוצר וועדת הכספים של הכנסת ופיקוח על בביצועו.
כן אחראי המזכיר על תחומי אירגון נוספים ובינהם מערך משאבי האנוש ברשות לרבות תקנים, הסכמי עבודה, איוש כוח אדם, קידומים והדרכות ועוד.
 מאיר בקליניק (70), שיפרוש בקרוב לגמלאות, ממלא תפקידים במינהל הציבורי מזה 47 שנה. לתפקידו כמזכיר הרשות מונה ב- 1986 על ידי יו"ר הרשות דאז, אליעזר שילוני. קודם לכן שימש כסמנכ"ל למינהל וארגון ברשות שדות התעופה ; כמנהל משאבי אנוש ברשות השידור ; וכיועץ ארגון וכוח אדם למנכ"ל הרשות השנייה. הוא נחשב לאחד מאנשי ניהול הכספים המיומנים והיעילים ביותר בשירות הציבורי.
 
אבי דנון (48), בעל תואר שני במינהל עסקים אוניברסיטת תל אביב, הקים בשנת 1988 את מחלקת המודיעין של הרשות ומשמש מאז כמנהלה. במחלקה עובדים צוותים המורכבים מרואי חשבון, עורכי דין, כלכלנים ומידענים בעלי רקע מודיעיני ואלה עוסקים באיסוף שוטף של מידע הנוגע לשוק ההון, בבחינתו, בעיבויו בנתונים נוספים ובניתוחו, תוך שימוש בכלים ממוחשבים ייחודיים שפותחו לשם כך, במטרה להסיק מסקנות ולגבש דרכי פעולה אפשריות. דנון חבר גם בצוות הכנת הערכת מודיעין משולבת עפ"י החלטת וועדה מתמדת שהוקמה מכוח החלטת ממשלת ישראל לשילוב והכוונת כלל רשויות האכיפה והפיקוח במדינה, במטרה למגר את הפשיעה החמורה. קודם לבואו לרשות שירת דנון ארבע שנים כקצין מודיעין ביחידה הארצית לחקירות הונאה.
 
"מאיר בקליניק הקים את המערך הארגוני של הרשות ובמשך השנים שידרג אותו עוד ועוד במטרה לאפשר לרשות למלא את תפקידיה המורכבים והמשתנים ואני מודה לו על השירות המסור והמיומן", אמר יו"ר הרשות משה טרי, "מאיר תרם רבות לארגון וימשיך לסייע לו גם לאחר פרישתו". על המזכיר החדש אמר טרי: "אבי דנון הינו מנהל ותיק ומוכשר ואני מאמין כי יש ביכולתו למלא בתבונה וביעילות את שני התפקידים בעת ובעונה אחת". טרי איחל לשניים הצלחה בהמשך דרכם.

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים