כניסה

רשות ניירות ערך צורפה כחברה מלאה בהסכם לשיתוף פעולה רב-צדדי בתחום אכיפת חוקי ניירות ערך
18/06/2006
 
הארגון הבינלאומי של רשויות ניירות ערך , יוסק"ו (IOSCO), הודיע השבוע על קבלתה של רשות ניירות ערך כצד להסכם הרב-צדדי לשיתוף פעולה חוצה-גבולות בין רשויות ניירות ערך, המסדיר את שיתוף הפעולה ביניהן בתחום אכיפת חוקי ניירות ערך. ההודעה נמסרה במהלך הכינוס השנתי של יוסק"ו, שנערך השנה בהונג קונג.
 
מיזכר ההבנה הרב-צדדי קובע את התנאים לשיתוף פעולה בהעברת מידע ובסיוע בפעולות אכיפה בין המדינות החתומות עליו. רשות ניירות ערך מצטרפת בכך ל- 33 רגולטורים נוספים המייצגים את שוקי ההון המתקדמים ביותר בעולם בהתארגנות שהיא חלק ממגמה הולכת וגוברת של יצירת שיתוף פעולה בינלאומי בתחום הפיקוח על ניירות ערך. הצטרפותה של רשות ניירות ערך להסכם זה באה לאחר שמדינת ישראל התאימה את החקיקה שלה לאמות המידה שנקבעו על ידי יוסק"ו לצורך שיתוף פעולה בינלאומי בתחום האכיפה.
 
"ההצטרפות להסכם של יוסק"ו היא צעד משמעותי מאוד עבור ישראל, שהופכת בהדרגה לחלק מהקהילה הכלכלית הגלובאלית", הצהיר יו"ר הרשות, משה טרי, "הניסיון שצברנו משיתוף הפעולה ארוך השנים שלנו עם רשות ניירות ערך האמריקנית (SEC) ועם רשויות נוספות מוכיח כי שיתוף פעולה חוצה-גבולות הוא כלי בעל ערך רב באכיפת דיני ניירות ערך. במשך השנים גם הפקנו תועלת מרובה בחברותנו ביוסק"ו ובכוונתנו להגביר את פעילותנו בגוף חשוב ומוביל זה".
 
המזכיר הכללי של ארגון יוסק"ו, פיליפ רישאר, היה בין הראשונים שבירכו על הצטרפות הראשות למיזכר ההבנה הרב-צדדי. "מדובר בהישג חשוב ליוסק"ו", אמר, "רשות ניירות ערך הישראלית היא הראשונה מבין הרשויות שהיו חברות על-תנאי בהסכם והופכת לחברה מלאה בו, לאחר שביצעה בהצלחה את ההתאמות החוקיות הנדרשות".
 
בשבוע שעבר זכתה הרשות בזכות לארח את הכנס השנתי של יוסק"ו בתל אביב בשנת 2009. כנס זה מפגיש יחדיו רגולטורים בתחומי ניירות ערך ומקבלי החלטות מכל מדינות העולם, והוא נחשב לאירוע החשוב ביותר בתחום רגולציית ניירות ערך.
 
במהלך כינוס יוסקו"ו בהונג קונג נחתם גם מכתב הצהרות בין רשות ניירות ערך ובין הרשות לפיקוח על חוזים עתידיים בארצות הברית (CFTC). המכתב קובע מסגרת ליצירת שיתוף פעולה במינהל ובאכיפה של חוקי החוזים העתידיים, כמו גם לחילופי מידע בין שתי הרשויות.
 
 

תגיות:

מערכות וטפסים

פניות ותלונות לרשות