כניסה

רשות ניירות ערך תארח את הכנס הבינלאומי של ארגון רשויות ניירות ערך בשנת 2009
06/06/2006
 
יו"ר הרשות, משה טרי: "הארגון הבינלאומי של רשויות ניירות ערך הביע היום אמון מוחלט בכלכלה הישראלית וביכולתה של ישראל לארח כנס בינלאומי ברמה כזו"
 
רשות ניירות ערך תארח ב- 2009 בישראל את הכנס השנתי העולמי של יוסק"ו (IOSCO), האיגוד הבינלאומי של רשויות ניירות ערך. הצעת רשות ניירות ערך לבחור בתל אביב כמארחת הכינוס התקבלה היום על ידי הנהלת יוסק"ו בכינוס שנערך בימים אלה בהונג קונג. תל אביב גברה בהצבעה חשאית על העיר הקנדית מונטריאול שהתמודדה אף היא על הזכות לארח את אותו כנס.
 
הכנס העולמי השנתי של יוסק"ו נחשב לאחד היוקרתיים ביותר בעולם הרגולציה הכלכלית הבינלאומית. בשנים אחרונות גובר שיתוף הפעולה בין רשויות אכיפה בעולם במטרה להילחם בתופעות של פשיעה כלכלית בינלאומית בנושאים שונים, החל ממניפולציות על שערי ניירות ערך וכלה בהלבנת הון בקנה מידה נרחב. מסיבה זו גם גברה חשיבותו של כנס זה בהרבה בהשוואה לשנים קודמות.
 
במקביל, עשתה רשות ניירות ערך בשנים האחרונות מאמצים גדולים להשתלב בקהילת הרגולטורים הבינלאומית ולהדק את שיתוף הפעולה עם מדינות שונות. במסגרת זו הוקמה מחלקה בינלאומית ברשות ונרקמו מערכות יחסים טובות עם מדינות רבות ברחבי העולם. בשנתיים האחרונות נחתמו קרוב לעשרים הסכמים לשיתופי פעולה דו-צדדיים עם מדינות שונות (בנוסף לארה"ב, עימה נחתם הסכם כזה כבר לפני עשר שנים) ובהן הונג קונג, ברזיל, תאילנד, דרום אפריקה, אוסטרליה, טורקיה, יוון וקפריסין. בנוסף, הגישה הרשות בקשה לצרף אותה כחברה בהסכם לשיתוף פעולה בינלאומי עליו חתומות כשלושים מדינות בלבד, המקיימות ביניהן שיתוף פעולה הדוק בתחומי אכיפת דיני ניירות ערך. לשם כך אף נעשה מאמץ מוצלח להתאים את החקיקה הרלוונטית בישראל לחקיקה הבינלאומית. החלטה סופית של יוסק"ו בעניין זה אמורה להתקבל עד מחר.
 
הזכייה בהתמודדות על אירוח הכנס הבינלאומי של יוסק"ו באה לאחר הכנה מדוקדקת וקמפיין יעיל שערכה הרשות. בין היתר, הוקם אתר אינטרנט שקידם את המועמדות הישראלית (gro.9002vivalet.www), צולמו סרטי תדמית לישראל ולכלכלתה ונערך לובינג נמרץ בקרב חברי הנהלת הארגון, שבו חברות כיום למעלה ממאתיים מדינות. הבוקר הציגו יו"ר הרשות, משה טרי, ומנהלת המחלקה הבינלאומית, עו"ד לייזה חיימוביץ', את מועמדות הרשות בפני חברי יוסק"ו ומייד לאחר מכן נערכה הצבעה חשאית, בה זכתה מועמדותה של העיר תל אביב לרוב. הדבר מהווה הישג גדול גם בהתחשב בעובדה שלפי התחזיות המוקדמות הייתה דווקא מונטריאול המועמדת לזכות בהצבעה.
 
"זהו ציון דרך היסטורי ומאוד משמעותי, הן לרשות ניירות ערך והן למדינת ישראל כולה", אמר יו"ר הרשות, משה טרי, עם היוודע תוצאות ההצבעה, "הארגון הבינלאומי של רשויות ניירות ערך הביע היום אמון מוחלט בכלכלה הישראלית וביכולתה של ישראל לארח כנס בינלאומי ברמה כזו. זו הפעם השלישית שאנו מקבלים מחמאה כזו, לאחר שגם קרן המטבע הבינלאומית וגם הבנק העולמי דיברו בשבח הפעילות שלנו בשוק ההון בשנה האחרונה. זוהי קפיצת מדרגה בהכרה העולמית ביכולותיה של ישראל, גם כשוק כלכלי עולה וגם כשוק שבו יש הסדרה רגולטורית יעילה ונמרצת שמקדמת את פיתוח השוק בד בבד עם שמירה על זכויות המשקיעים בניירות ערך".

תגיות:

מערכות וטפסים

פניות ותלונות לרשות