כניסה

עו"ד לייזה חיימוביץ, יועצת בכירה ליו"ר הרשות ומנהלת המחלקה הבינלאומית, הודיעה על פרישתה מהרשות
05/07/2006
 
עו"ד לייזה חיימוביץ, יועצת בכירה ליו"ר הרשות ומנהלת המחלקה הבינלאומית ברשות, הודיעה בשבוע שעבר על כוונתה לפרוש בעוד מספר חודשים מעבודתה ברשות ניירות ערך ולבחון אפשרויות להשתלב בשוק הפרטי.
 
עו"ד חיימוביץ החלה לעבוד ברשות ניירות ערך בשנת 1993 במחלקה המשפטית ולאחר מכן גם מונתה כסגנית מנהל מחלקת הפיקוח על השוק המשני. בשנת 2002 מונתה כיועצת בכירה ליו"ר הרשות, משה טרי. בתפקידה זה שימשה במשך ארבע השנים האחרונות.
 
בשנים האחרונות הייתה חיימוביץ מעורבת בכל רפורמה בה השתתפה רשות ניירות ערך וחלק מהן אף הובילה בעצמה. בין השאר, השתתפה בכל הדיונים שקיימה ועדת בכר והייתה שותפה למהלך החקיקה ולמאמצים לאישורה בכנסת. חיימוביץ יזמה והובילה עם מנהל מח' תאגידים את מהפכת אימוץ התקינה החשבונאית הבינלאומית בישראל. היא יזמה והובילה את מהפיכת תשקיפי המדף והתשקיפים המיוחדים של ניירות ערך מסחריים שתרמו להקמת שוק חוץ בנקאי. באוקטובר 2005 הגישה ועדה בין-משרדית שבראשה עמדה (יחד עם רו"ח משה אשר מרשות המסים) דו"ח הממליץ על צעדים להסדרת הנפקתן של אגרות חוב מגובות בנכסים והפיקוח עליהן. דוח ועדת האיגוח ישמש תשתית לשוק משני למשכנתאות שעתיד לגלגל מיליארד ש"ח בעתיד.
 
בראשית 2005 הקימה חיימוביץ את המחלקה הבינלאומית של הרשות במטרה להרחיב את שיתוף הפעולה עם רשויות ניירות ערך וגופים בינלאומיים בעולם ומאז הפכה הרשות לגורם משמעותי בזירה הבינלאומית. בין השאר, נחתמו בשנה וחצי האחרונות הסכמים לשיתוף פעולה דו-צדדי עם 15 מדינות שונות. הישג נוסף של המחלקה היה צירופה של ישראל להסכם רב-צדדי יוקרתי שמחייב את כל 34 המדינות החתומות עליה לשתף פעולה במאמץ משותף לאכיפת חוקי ניירות ערך בשווקים הפיננסיים הבינלאומיים. בנוסף, זכתה הרשות בחודש שעבר בזכות לארח את הכנס הבינלאומי היוקרתי של יוסק"ו (האיגוד הבינלאומי של רשויות ניירות ערך) בקיץ 2009.
 
יו"ר הרשות, משה טרי, שיבח את חיימוביץ על תרומתה ארוכת השנים לרשות, במיוחד בשנים האחרונות בהן פעלה כיד ימינו. "לייזה גילתה כושר יוזמה והובלה בלתי רגילים. תרומתה לרשות, בכלל, ולרפורמת בכר, בפרט, היתה יחידה במינה", אמר טרי.

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים