כניסה

שדרוג נוסף של מערכת מגנא: מאפשרת קבלת מידע מפולח לפי הגדרה של כל גולש
02/11/2010
השירות החדש, "מגנא אישי", עלה לאוויר ועד כה נרשמו אליו כבר מאות מנויים
 
רשות ניירות ערך משדרגת את יכולותיה של מערכת הדיווח מגנא. הרשות השיקה לאחרונה שירות חדש בשם "מגנא אישי", המאפשר למנויי האתר לקבל התראות בזמן אמת על דיווחים שפרסמו התאגידים, קרנות הנאמנות וחברות ניהול ההשקעות. השירות הופעל באתר מגנא, ועד כה כבר נרשמו אליו מאות גולשים.
 
מגנא היא מערכת שבאמצעותה מפרסמים כלל הגופים המפוקחים על ידי הרשות את הדיווחים שלהם הם מחויבים על פי החוק. היא מכילה יותר מ- 360 סוגים שונים של טפסים בהתאם לדרישות הדיווח השונות ולסוגי הישויות (תאגידים, קרנות, חתמים ומנהלי ויועצי השקעות). המערכת מורכבת מאתר דיווח מאובטח הפתוח לציבור המדווחים בלבד, ומאתר הפצה פומבי דרכו ניתן לצפות בדיווחים הפומביים שנשלחו ע"י החברות. המערכת מכילה רבבות דיווחים שפורסמו מאז עלתה לאוויר לראשונה, בשנת 2003, ועד היום.
 
שירות "מגנא אישי", שהופעל לפני שבועות אחדים, מאפשר לגולש באתר להירשם למערכת על מנת לקבל לתא הדוא"ל האישי התראות בזמן אמת על הגעת דיווחים פומביים. ההתראה מכילה גם קישור לדף הדיווח. כל נרשם יכול לבנות עד 10 כללים שונים המגדירים את הדיווחים/ חברות המעניינים אותו. בין השאר, הוא יכול להגדיר דיווחים של בעלי עניין בחברה ספציפית; דוחות כספיים של מנהל קרן מסוים; כלל הדוחות הכספיים של תאגידים מדווחים; ועוד.
 
מנהל מחלקת מערכות המידע של הרשות, נתן הרשקוביץ: "מגנא היא מערכת דיווח והפצת מידע מרכזית, ולכן חשוב לנו שמירב המשתמשים בשירותיה יקבלו בה את השירות הטוב ביותר. השירות החדש מקטין את הלחץ לבקר באתר באופן אקטיבי על מנת להשיג את המידע, והוא מאפשר לכל אחד לקבל ישירות למחשב האישי שלו את המידע שהוא מגדיר כרלוונטי לגביו".
תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים