כניסה

ד"ר אילנה ליפסקר-מודעי מונתה למנהלת האכיפה המנהלית ברשות נירות ערך
05/10/2010
ד"ר אילנה ליפסקר-מודעי, ממונה וסגנית בכירה א' לפרקליטת מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), מונתה היום למנהלת הראשונה של האכיפה המנהלית ברשות ניירות ערך. מינויה הוא חלק מההיערכות המתבצעת לקראת אישורו הצפוי של חוק האכיפה המנהלית על ידי הכנסת.
יו"ר רשות ני"ע, פרופ' זוהר גושן: "אילנה מביאה לתפקיד ידע רב וניסיון מוכח בתחום האכיפה. אני בטוח שכישוריה ויכולותיה יאפשרו לה להתמודד עם האתגרים החדשים שניצבים בפני הרשות בתחום האכיפה המנהלית בשנים הקרובות".
 
ד"ר אילנה ליפסקר-מודעי (43) עובדת במחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) מאז 1994. היא הייתה מעורבת בהכנת כתבי אישום ובניהול תיקי הוכחות בבתי משפט בכל הערכאות, בעבירות לפי חוק ניירות ערך ובעבירות על חוק העונשין. בין התיקים הבולטים בהם שימשה כתובעת: פרשת הדיסקונטאים שהיוותה את תיק ניירות ערך הראשון הגדול שהוגש ובה נקבעו הלכות תקדימיות בעבירת המניפולציה. כמו כן, שמשה כתובעת במספר תיקים נוספים בהם נקבעו הלכות בבית המשפט העליון פרשת ישטק (שבה נקבעו הלכות בעבירת ההנעה ובעבירות מנהלים בחוק העונשין), בתיק דסקש (שעסק בעבירות הדיווח בחוק ניירות ערך) וכן בפרשת רוזוב (שבה נקבעה הלכה בענין ההגנות בעבירת השימוש במידע פנים). לאחרונה, הגישה מטעם המדינה את כתב האישום בפרשת השופט לשעבר דן כהן, וטיפלה בהסדר הטעון בעינינו של נדב גרינשפון.
 
ליפסקר-מודעי היא בעלת תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים; תואר שני במשפטים בהצטיינות מאוניברסיטת בר-אילן, עם תיזה שנושאה "מניפולציות בניירות ערך – גבולות האחריות המשפטית"; ותואר שלישי במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן, כשנושא הדוקטורט הוא  "שימוש במידע פנים – איסור או היתר".
תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים