כניסה

מנהל מחלקת תאגידים ברשות ני"ע, ד"ר משה ברקת, הודיע על פרישתו
01/01/2010
ד"ר משה ברקת, מנהל מחלקת תאגידים ברשות ניירות ערך, הודיע השבוע כי יפרוש מהרשות באחד בפברואר 2010, לאחר שסיים קדנציה של ארבע שנים בתפקיד. 
 
"הפרישה היא חלק ממהלך מתוכנן", מסר ברקת, "קצבתי לעצמי מראש פרק זמן של ארבע שנים בתפקיד ואני פורש בסיפוק רב. ניהלתי את מחלקת תאגידים תחת יושבי ראש מוערכים ומקצועיים כמשה טרי וכזוהר גושן, והייתה לי הזכות לעבוד עם אנשים מוכשרים ונפלאים. עברנו יחד תקופות לא קלות ואני מודה להם על הגיבוי, התמיכה והחברות. יש לי סיפוק רב מכך שהצלחנו לקדם מספר יוזמות חשובות בתחום הדיווח והממשל התאגידי ולרשום הישגים יומיומיים וארוכי טווח לטובת המשקיעים ושוק ההון, תוך פעולה ביושר והוגנות. אני משאיר אחריי במחלקת תאגידים צוות מנצח שימשיך במלאכה באותו מרץ ואני משוכנע שגם בהצלחה יתרה."
 
בתקופה בה ניהל ברקת את מחלקת תאגידים הובילה המחלקה מספר רפורמות חשובות. בין הבולטות שבהן ניתן למנות את המעבר המהיר והמוצלח לתקינה חשבונאית בינלאומית (IFRS), יישום המלצות ועדת גושן בתחום הממשל התאגידי ובשנה האחרונה גם התמודדות עם המשבר הפיננסי באמצעות דרישות גילוי חדשניות (למשל, פרסום דוח תזרים מזומנים חזוי על ידי מנפיקי אג"ח) ובאמצעות יצירת מתווה להסדרי חוב בשוק אגרות החוב.
 
בהתייחסו לפרישת ד"ר ברקת מסר יו"ר הרשות, זוהר גושן: "ד"ר ברקת מילא את תפקידו במקצועיות מן המעלה הראשונה, במסירות גדולה ובנועם הליכות, תוך שהוא קוצר תשבחות מגורמים מקצועיים בארץ ובחו"ל. ד"ר ברקת ניווט בכישרון גדול את מחלקת תאגידים לחוף מבטחים במהלך הסערה העולמית שעברה עלינו וזהו הישג בעל חשיבות החורגת מגבולות רשות ניירות ערך. היו לי הכבוד והזכות לעבוד יחד עם משה במשך שנתיים, שבהן נעשו שיפורים משמעותיים בתחום השקיפות וההסדרה בשוק ההון. אני מבקש להודות לד"ר ברקת מקרב לב על עבודה מקצועית ונאמנה ועל תרומתו העצומה לרשות ניירות ערך ולשוק ההון הישראלי."
 
משה ברקת הוא רואה חשבון וד"ר למנהל עסקים מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק. הוא בעל תואר שני במנהל עסקים בהתמחויות מימון וביטוח בהצטיינות ותואר ראשון בחשבונאות וחקר ביצועים מאוניברסיטת תל אביב. לפני הצטרפותו לרשות ני"ע שימש מרצה בבית הספר למוסמכים במנהל עסקים באוניברסיטת דיוק בצפון קרוליינה ויועץ לחברות בינלאומיות. בין השנים 1988-1996 עבד במחלקת הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל ובין השאר היה חבר בצוות האחראי על נושאי דיווח חשבונאי וביקורת דוחות כספיים של בנקים. ברקת פרסם מספר מאמרים בחשבונאות וניתוח דוחות כספיים של חברות.  הוא גם ממחברי הספר "היבטים בחלוקת דיבידנד לאור חוק החברות החדש" (יחד עם פרופ' יצחק סוארי ופרופ' דן גבעולי).
 
במקומו של ברקת תתמנה עו"ד שיראל גוטמן-עמירה כמנהלת מחלקת תאגידים. עו"ד גוטמן-עמירה עבדה בעבר במשרד עו"ד בלטר, גוט, אלוני ושות'. בשנת 2002 הצטרפה לרשות ניירות ערך. שלוש שנים לאחר מכן מונתה כמנהלת היחידה המקצועית המשפטית במחלקת תאגידים ולאחר מכן שימשה כיועצת המשפטית של המחלקה. כיום היא מכהנת כמשנה למנהל המחלקה.
תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים