כניסה

אבי דנון, המזכיר הכללי של רשות ניירות ערך, הלך לעולמו
29/07/2010
המזכיר הכללי של רשות ניירת ערך, אבי (אביעזר) דנון, הלך אתמול לעולמו, לאחר שנה בה נאבק במחלה קשה. הוא הותיר אחריו אישה ושני ילדים. אבי דנון ז"ל עבד ברשות ניירות ערך במשך 22 שנה.
 
אבי דנון (52), בעל תואר שני במינהל עסקים אוניברסיטת תל אביב, הקים בשנת 1988 את מחלקת המודיעין של הרשות ושימש שנים ארוכות כמנהלה. תחת ניהולו היתה המחלקה שותפה מרכזית בבניית תיקי מודיעין שהיוו בסיס לחקירות פליליות רבות, בהן מספר לא מבוטל של חקירות שהסתיימו בהרשעות ותרמו להגברת ההרתעה בשוק ההון. קודם הצטרפותו לרשות שירת דנון ארבע שנים כקצין מודיעין ביחידה הארצית לחקירות הונאה.
 
בשנת 2006 מונה דנון לתפקיד המזכיר הכללי של רשות ניירות ערך. בתפקיד זה היה אחראי על תחום הכספים והחשבות ברשות הכוללים את מערך השכר, ניהול כספי הרשות, ניהול מכרזים ועוד, לרבות בניית התקציב השנתי של הרשות, טיפול בהליכי אישורו מול משרד האוצר וועדת הכספים של הכנסת ופיקוח על ביצועו. בנוסף, שידרג דנון את מערך משאבי האנוש ברשות לרבות תקנים, הסכמי עבודה, איוש כוח אדם ועוד. בין השאר, היה שותף מרכזי בהובלת הפקתו של כנס IOSCO (הארגון הבינלאומי של רשויות ניירות ערך) שהתקיים בישראל אשתקד.
 
יו"ר רשות ניירות ערך, פרופסור זוהר גושן: "אבי דנון ז"ל הניח אבני יסוד בבנייתה של רשות ניירות ערך מודרנית ומקצועית. התרומה שלו לאורך השנים הייתה עצומה, וקשה לי מאוד לתאר את הרשות בלעדיו. הוא היה אדם בעל יוזמה, הבנה, מרץ וכישרון, ובנוסף לכך גם בנה מערכות יחסים חמות עם כל העובדים, תוך שהוא משמר את האווירה המשפחתית הייחודית לרשות. הישגיו המקצועיים והאישיים של אבי הביאו כבוד לכולנו, אהבנו אותו מאוד והוא יחסר לנו. כולנו משתתפים בצערה של משפחתו, אבלים איתה ומחזקים את ידיה".
תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים