כניסה

מנהל מחלקת חקירות ומודיעין עו"ד ניר בר-און הודיע על פרישה מתפקידו; במקומו מונה עו"ד אלי לוי
28/05/2012
מנהל מחלקת חקירות ומודיעין עו"ד ניר בר-און הודיע ליו"ר הרשות פרופ' שמואל האוזר על כוונתו לסיים את תפקידו, בספטמבר 2012, לאחר כארבע וחצי שנים בהם שימש כמנהל המחלקה, ולאחר שירות של כ-12 שנים ברשות.
 
עו"ד בר-און (44) החל את דרכו ברשות כחוקר במחלקת חקירות, ובהמשך שימש כראש צוות חקירות וסגן מנהל המחלקה. בינואר 2008 מונה למנהל מחלקת חקירות ובשנת 2009 קיבל תחת ניהולו גם את מחלקת איסוף ומחקר לאחר שאוחדו מחלקות חקירות ומודיעין.
 
בעקבות פרישתו של עו"ד בר-און יו"ר הרשות, פרופ' האוזר, החליט לאחד בין מחלקת חקירות ומודיעין ולצרף אליהן את פעילות הפיקוח על המסחר, ולהעמיד בראשן  את עו"ד אלי לוי, העומד כיום בראש מחלקת הפיקוח על השוק המשני.
 
עו"ד בר-און ניהל והוביל במהלך שנות עבודתו ברשות חקירות סבוכות ומורכבות בארץ בחו"ל, ובהן החקירות של השופט בדימוס דן כהן, בנק לאומי, פסגות, דלק נדל"ן, מליסרון, מנופים ועוד רבות אחרות. כהונתו התאפיינה גם באכיפת תופעות רוחביות וחקר תיקים בתופעות תאגידיות כמו עסקאות בעלי שליטה ושערוך נכסים, שימוש במידע פנים, תרמיות בניירות ערך ותשלומי שוחד וגניבות כספים מגופים מוסדיים.
 
יו"ר רשות ני"ע, פרופ' שמואל האוזר, הביע צער על פרישתו ואמר כי "יכולותיו הניהוליות והמקצועיות הגבוהות הביאו לאיחוד סינרגי ודינמי של שתי המחלקות המקוריות ולהישגים יוצאי דופן. פעילות זו נעשתה תוך איתור וחשיפת עבירות באמצעות מודיעין אנושי וטכנולוגי, המסוגל להתמודד במהירות ובאופן איכותי עם החקירות המורכבות והסבוכות ביותר." עוד הוסיף כי "ניר הקים וביסס את התשתית המשפטית והמקצועית לביצוע בירורים מנהליים במסגרת האכיפה המנהלית, ובתקופתו, הצטיינה המחלקה באיכות ובכמות החקירות כמו גם בצמצום משמעותי של פרק הזמן של החקירה מיום ביצוע העבירה ועד ליום העברת התיק לפרקליטות."
 
עו"ד בר-און בוגר תואר ראשון במשפטים ותואר ראשון בהיסטוריה של המזרח התיכון ובמדעי המדינה באוניברסיטת תל אביב ובעל תואר שני במדעי הניהול מאוניברסיטת בוסטון בשלוחת אוניברסיטת בן גוריון.
 
עו"ד אלי לוי (45), יקבל לידיו את מחלקות חקירות, מודיעין ובקרת מסחר בחודש ספטמבר. לוי החל את עבודתו ברשות בשנת 2000 כחוקר במחלקת החקירות, ובשנת 2005 מונה לראש צוות חוקרים. במסגרת תפקידו זה הוביל תיקי חקירה רבים. בשנת 2007 מונה ליועמ"ש וסגן מנהל המחלקה לפיקוח על השוק המשני ובראשית השנה מונה למנהל המחלקה. במסגרת זו שימש כמשקיף מטעם הרשות בדירקטוריון הבורסה וקידם את הסדרת פעילותן של זירות המסחר. לוי, נשוי ואב לשלושה, בעל תואר ראשון ושני במשפטים מהמרכז הבינתחומי ואוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במדעי החברה מאוניברסיטת חיפה.
תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים