כניסה

ארגון IOSCO אישר את צירוף ישראל לוועדה האזורית האירופאית של הארגון
10/10/2012
 
‏10 אוקטובר, 2012

‏כ"ד תשרי, תשע"ג

הודעה לעיתונות
 
ארגון IOSCO אישר את צירוף ישראל לוועדה האזורית האירופאית של הארגון
 
יו"ר רנ"ע, פרופ' האוזר: "מדובר בצעד חשוב המקרב אותנו לקראת הכרה הדדית באיכות הרגולציה בתחום דיני ניירות ערך בין ישראל ובין מדינות הגוש האירופאי"
 
הועד המנהל של ארגון רשויות ניירות ערך הבינלאומי (IOSCO) אישר את בקשת יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר, להצטרף אל הועדה האזורית האירופאית (ERC) כחברה מן המניין, וזאת לאחר ש-24 חברי הועדה אישרו פה אחד את בקשת הרשות בכינוס השנתי של הארגון שהתקיים בסין בחודש מאי האחרון.
 
הבקשה הוגשה על רקע מגבלות דיפלומטיות המונעות מישראל לפעול כחברה שוות זכויות במסגרת הועדה האזורית של אפריקה והמזרח התיכון (AMERC), מאז הצטרפה ישראל לארגון רשויות ני"ע הבינלאומי. החברות בוועדה האזורית האירופאית תבוא במקום חברותה של ישראל בוועדה זו. עד כה, רנ"ע הייתה מנועה בפועל, על רקע המצב המדיני, הפוליטי והביטחוני במזרח התיכון, מלהשתתף בדיוני ומפגשי הועידה האזורית של אפריקה והמזרח התיכון, המתקיימים בחלקם במדינות שעמן אין לישראל קשרים דיפלומטיים.
 
יו"ר רשות ני"ע, פרופ' שמואל האוזר, אמר כי "זוהי תעודת כבוד לרגולציה הישראלית. החלטה זו משקפת את ההכרה האירופאית ברגולציה הישראלית כאיכותית ומקצועית, וככזו העומדת בסטנדרטים הבינ"ל הגבוהים ביותר. מדובר בצעד חשוב המקרב אותנו לקראת הכרה הדדית באיכות הרגולציה בתחום דיני ניירות ערך בין ישראל ובין מדינות הגוש האירופאי, כחלק ממפת הדרכים של מתווה הרגולציה לשנים הבאות בשוק ההון כפי שהצגנו בחודש שעבר". עוד הוסיף כי "החלטה זו מצטרפת לקביעותיהם של קרן המטבע הבינ"ל וה-OECD לפיהם איכות הפיקוח הישראלית היא בין הטובות בעולם, ורשות ני"ע האירופאית שהחליטה להכיר בתשקיף הישראלי".
 
מנהלת המחלקה הבינלאומית, עו"ד אורנית קרביץ, אמרה כי "אחת המטרות המרכזיות של מפת הדרכים היא לקדם את מעמדו של שוק ההון הישראלי בעולם, לצד בניית תשתית רגולטורית העומדת בסטנדרטים המתקדמים ביותר. כמו כן, חיזוק הרגולציה חיוני להתמודדות עם הסיכונים המערכתיים המאתגרים את שוק ההון בארץ ובעולם כולו. לשם כך, נדרש שיתוף הפעולה עם הרגולטורים המקבילים, המתקיים בין היתר במסגרת הועדה האזורית האירופאית של ארגון רשות ני"ע הבינ"ל (IOSCO)". עוד אמרה כי "הצטרפות רנ"ע לוועדה האזורית האירופאית מהווה צעד חשוב לקידום ההכרה ההדדית עליה שוקדת הרשות עם מדינות אירופה, צעד שיאפשר גיוסי הון לחברות ישראליות ויאפשר גם לחברות אירופאיות לגייס הון בישראל".
 
לפרטים נוספים: שרונה מזליאן לוי, דוברת הרשות 050-6230453

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים