כניסה

יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר בכנס פורום CFO
14/10/2012
‏14 אוקטובר, 2012

כ"ח תשרי, תשע"ג 
הודעה לעיתונות
 
יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר בכנס פורום CFO:
 
רשות ניירות ערך אינה צד להחלטות עסקיות – אנחנו צד לשמירת עניינם של המשקיעים
 
נגה קינן: פורוםCFO  ידרוש גם משאר הרגולטורים לפרסם מפת דרכים
 
"רשות ניירות ערך אינה צד להחלטות עסקיות, אנחנו צד לשמירת עניינם של המשקיעים. אבוי אם רגולטור יתערב בהחלטות עסקיות – אין זה תפקידנו. רגולציה חזקה תורמת ליציבות בשוק ההון - קרן המטבע אמרה שצריך רגולציה חזקה ומתערבת ואני מאוד מאמין בזה", כך אמר פרופ' שמואל האוזר, יו"ר רשות ניירות ערך בכנס מימון והשקעות של פורום CFO שנערך הבוקר (ראשון) בבורסה לניירות ערך בתל אביב, "אני לא מאמין שצריך להמציא את הגלגל בתחום רגולציה – לפני עשר שנים רשויות ניירות ערך חיפשו את המכנה המשותף הנמוך בין כולן, וכל מדינה תוסיף מעצמה מה שצריך – מאז 2008 השתנתה הגישה והמכנה המשותף אותו מחפשים בשווקים הוא הגבוה ביותר. בעוד עשר השנים הרגולציה תהיה דומה בכל השווקים בעולם".
 
פרופ' האוזר הוסיף: "מפת הדרכים היא הפעם הראשונה שבה רגולטור אומר בצורה ברורה מה הולכים לעשות בשלוש-ארבע השנים הקרובות בתחום הרגולציה. הצעדים שלנו יוצרים ודאות בהיבט הרגולטורי – נושא חשוב מאוד לכלל הגורמים הרלוונטיים. שמנו לעצמנו מראה ובחנו מה ניתן להקל. יש בדוח הקלות משמעותיות ומצבור ההקלות חשוב מאוד והופך לדרמטי. רק ההקלות בדוח מפת הדרכים הוא של 90 עמודים".
 
נגה קינן, יו"ר פורום CFO אמרה בכנס: "בדימוי לעולם הרפואי נוכל לומר שכל תרופה שהרופא רושם לחולה עושה גם נזק, לצד התועלת. נזק מהותי הנובע מהתרופה עצמה (תופעות לוואי) ונזק הנובע מאפקטים בין תרופה זו לתרופות אחרות אותן לוקח החולה. וכך גם ברגולציה. בישראל פועלים היום מספר לא מבוטל של רגולטורים. לצד התועלת העשויה לצמוח מפעולתו של כל אחד, הרי לשם כך נוסד, יש נזק הנובע מעצם קיומו ונזק הנובע מהשתלבות, או אי השתלבות פעולתו עם פעולתם של גורמי הממשל הרגולטורים האחרים. אנו רואים במפת הדרכים לא פחות ממהפכה".
 
קינן הוסיפה: "הפורום קורא לשאר הרגולטורים, גורמי חקיקה וממשל כלכליים ללכת בעקבות רשות ניירות ערך ולפרסם מפות דרכים שיפרסו בפני המשק את תוכניותיהן לשנים קדימה ולהגדיל על ידי כך את היציבות במשק. לדאוג לאיזון ומידתיות ברגולציה תוך השמת שיקולי עלות תועלת ליישומה, לשקול דה רגולציה בכל עת, להניח את תוכניותיו הכלליות והפרטניות בפני השוק לתגובות והערות – להגברת איכות עבודתו".

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים