כניסה

מנהלת מחלקת תאגידים, עו"ד שיראל גוטמן עמירה, הודיעה על כוונתה לסיים את תפקידה
30/06/2013
‏30 יוני, 2013
 
‏כ"ב תמוז, תשע"ג
 
הודעה לעיתונות
 
מנהלת מחלקת תאגידים הודיעה על כוונתה לסיים את תפקידה
 
מנהלת מחלקת תאגידים ברשות ניירות ערך, עו"ד שיראל גוטמן-עמירה, הודיעה היום על כוונתה לסיים את תפקידה, וזאת לאחר 3.5 שנים בתפקיד וכ-11 שנים ברשות. מועד פרישתה טרם נקבע.
 
גוטמן-עמירה החלה עבודתה ברשות ניירות ערך בשנת 2002. במהלך עבודתה ברשות שימשה בתפקיד היועצת המשפטית במחלקה, ובהמשך כמשנה למנהל המחלקה. בתחילת 2010 מונתה למנהלת המחלקה המונה כיום כ- 50 עורכי דין ורואי חשבון.
 
בתקופתה של גוטמן-עמירה מחלקת תאגידים עסקה בהגברת האכיפה בתחום הממשל התאגידי ועסקאות בעלי שליטה, והייתה שותפה פעילה לייזום ויישום הרפורמות הגדולות בתחום זה לרבות תיקונים 16 ו-17 לחוק החברות שהביאו להגברת עצמאות הדירקטוריון, לשינוי מנגנון אישור עסקאות בעלי השליטה ולקביעת כללי ממשל תאגידי בחברות אג"ח. לאחרונה השלימה המחלקה יוזמה להגברת השקיפות בנושא, באמצעות שאלון ממשל תאגידי.
 
המחלקה בראשותה הייתה שותפה להכנת רפורמות להגנה על זכויותיהם של מחזיקי אגרות החוב על רקע תופעת הסדרי החוב. המחלקה נתנה דגש בפעילותה לבחינת "העסק החי" בתאגידים המדווחים, והייתה גם שותפה לתיקוני חקיקה שהגבירו את אחריותם וסמכותם של הנאמנים לאגרות חוב ואת זכויות מחזיקי אגרות החוב.
 
במישור הגילוי, גוטמן-עמירה הייתה שותפה בכירה בהובלת פרויקט של שיפור וקיצור הדוחות, הכולל הסדרה של גילוי ענפי בתחומים משמעותיים ובהם הגז והנפט, הנדל"ן המניב והביומד.
 
בתקופת ניהולה המחלקה חיזקה את המעורבות בבדיקת הדוחות הכספיים ובאכיפת כללי החשבונאות הבינלאומיים, ומילאה תפקיד משמעותי בהחלטות רשות ני"ע שנועדו להגביר את הרלבנטיות של הדוחות הכספיים ולמנוע ניצול לרעה של כללי החשבונאות, ובכלל זה צמצום האפשרות להכיר ברווחי שערוך, והגבלת השימוש בתקן IFRS 9 כדי לרשום רווח שניתן לחלוקה כדיבידנד.
 
"אני פורשת בסיפוק רב מתפקידי לאחר 11 שנים של עשייה ברשות" מסרה גוטמן-עמירה בהודעת הרשות. "ניתנה לי הזכות להיות חלק מרשות מקצועית, ערכית ומובילה, ולקחת חלק בשמירה על ציבור המשקיעים בתקופה מאתגרת במיוחד, נוכח משבר הנזילות בשוק ההון והצורך לפתח כלים להתמודדות מחזיקי אגרות החוב והחברות בתחום הסדרי החוב. אני מודה על האתגרים המקצועיים הרבים שנקרו בדרכי ועל ההזדמנות שניתנה לי לקדם פתרונות יחודיים לסוגיות תקדימיות, ולפעול למען מטרות ציבוריות שאני מאמינה בהן בגיבוי יושבי הראש איתם עבדתי וביחד עם עובדי המחלקה שלי, ומשוכנעת כי הם ימשיכו להגן במסירות, במקצועיות ובהצלחה על ציבור המשקיעים בשוק ההון".
 
בהתייחסו לפרישת עו"ד גוטמן-עמירה, מסר יו"ר הרשות, פרופ' שמואל האוזר: "שיראל היא מנהלת מעולה. היא ניהלה את מחלקת התאגידים בתקופה קריטית לשוק ההון ועשתה זאת במקצועיות רבה ובמסירות. במהלך השנתיים המשותפות שהיו לנו, גיליתי בשיראל מנהיגות, ויכולת עמידה בלחצים. שיראל ניחנה בידע משפטי רב, יכולת קבלת החלטות מרשימה, מקצוענות והבנה כלכלית. היא ידעה לנווט בהצלחה את פעילות מחלקת תאגידים בתוך הרשות ומול גורמים מחוץ לרשות ובכללם משרדי ממשלה שונים, משרדי עו"ד ורואי חשבון, נציגי חברות נסחרות, בתי משפט, נאמנים ועוד, בהתאם למטרות שרשות ני"ע הציבה בפניה. אני מאחל לשיראל הצלחה רבה בכל אשר תפנה ובטוחני כי כך אכן יהיה".
 
שיראל גוטמן-עמירה היא בוגרת תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים בהצטיינות מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני במנהל עסקים (MBA-התמחות במימון) מהאוניברסיטה העברית.
 
בתקופת כהונתה כמנהלת מחלקת תאגידים שימשה גם כמרצה בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית. קודם להצטרפותה לרשות ניירות ערך, עבדה גוטמן-עמירה במשך ארבע שנים במשרד עוה"ד בלטר, גוט, אלוני ושות' והתמחתה בליטיגציה אזרחית.
תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים