כניסה

סיום החקירה בתיק אי.די.בי והעברת התיק לפרקליטות
23/07/2013
‏23 יולי, 2013
 
‏ט"ז אב, תשע"ג
 
הודעה לעיתונות
 
סיום החקירה בתיק אי.די.בי והעברת התיק לפרקליטות
 
היום (ג') הורה יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר, על העברת תיק החקירה בנושא  אי.די.בי לפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), לאחר סיום החקירה ברשות ניירות ערך.
 
החקירה הגלויה בתיק זה נגד החשודים נוחי דנקנר, איתי שטרום ועדי שלג, אשר נפתחה בהוראת יו"ר רשות ניירות ערך, החלה במהלך חודש נובמבר 2012 בעקבות חקירה סמויה של מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך. במהלך החקירה נבדקו חשדות לביצוע עבירות תרמית בניירות ערך, עבירות דיווח, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, עבירות הלבנת הון ועבירות שיבוש מהלכי משפט והדחה בחקירה.
 
יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר, אמר כי "אני מודה לצוות החקירה של רשות ניירות ערך על העבודה המאומצת שנעשתה על מנת להשלים את החקירה בנושא ולהביא את התיק לפרקליטות בהקדם האפשרי. מדובר בחקירה מורכבת ומסועפת שכללה בדיקה נרחבת של מעורבים. החקירה התקיימה במישור הסמוי ולאחר מכן במישור הגלוי כאשר צוות החקירה ניהל אותה לאורך כל הדרך באופן מוקפד, ללא משוא פנים וללא פניות".
 
עניינה של חקירה זו נוגע לאירועים במסחר אשר התרחשו סביב הנפקה של חברת אי.די.בי אחזקות בע"מ אשר התקיימה במהלך פברואר 2012. על פי החשד, בעל השליטה בחברה, נוחי דנקנר הפעיל את איתי שטרום, בעליה המשותף של ISP פיננשיאל טריידינג בע"מ ביחד עם עדי שלג, על מנת שיפעל להשפיע בדרכי תרמית על שערי מניית אי.די.בי בכדי לשפר את סיכויי הצלחת ההנפקה והמחיר שיתקבל בה.
 
על פי החשד, דנקנר פעל להשגת מימון בעבור ISP לטובת מטרה זו ובהמשך השתתף במימון התוכנית התרמיתית, הן באמצעיו שלו והן באמצעות אחרים אשר הופנו על ידו ל- ISPבמהלך ימי המסחר בהן התקיימה הפעילות התרמיתית. זאת על מנת לרכוש את מניות החברה מ-ISP  במטרה להזרים הון להמשך הפעילות התרמיתית אשר התבצעה בהיקפים של עשרות מיליוני ש"ח.
 
מדובר בתיק מורכב הכולל חומר ראיות רב. החקירה המאומצת נוהלה ע"י מחלקת חקירות מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך בראשותו של עו"ד אלי לוי, מנהל המחלקה, ובמהלכה בוצעו חיפושים רבים ונגבו עדויות רבות ממעורבים ועדים, בהם בכירים בשוק ההון ונושאי משרה בכירה בחברות ציבוריות. החשודים העיקריים – דנקנר, שטרום ושלג - שוחררו בתנאים מגבילים ובהפקדת ערבויות כספיות בגובה של מיליוני ₪.
תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים