כניסה

רשות ניירות ערך חתמה על מזכר הבנות בינ"ל לתיאום הפיקוח על פעילות קרנות השקעה ישראליות באיחוד האירופאי
07/07/2013
‏7 יולי, 2013
 
‏כ"ט תמוז, תשע"ג
 
הודעה לעיתונות
 
רשות ניירות ערך חתמה על מזכר הבנות בינ"ל לתיאום הפיקוח על פעילות קרנות השקעה ישראליות באיחוד האירופאי
 
יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר: "למזכר הבנות זה יש חשיבות קריטית בפתיחת השוק האירופאי בפני קרנות השקעה ישראליות"
 
רשות ניירות ערך חתמה על מזכר הבנות בינ"ל עם רשות ניירות ערך האירופית (ESMA) המייצגת 31 רשויות ניירות ערך מהיבשת, המניח עקרונות לשיתוף פעולה הדדי בפיקוח והעברת מידע על מנהלי קרנות וקרנות מישראל ומאירופה. מזכר ההבנות סולל את הדרך למנהלי קרנות ישראליים להציע את קרנות ההשקעה שלהם במדינות האיחוד האירופאי ולהיפך. שיתוף הפעולה כולל עקרונות בדבר התייעצות, חילופי מידע, עריכת ביקורות וסיוע בענייני אכיפה, אשר עיגונם במזכר ההבנות היווה תנאי מוקדם הנדרש כדי לאפשר למנהלי קרנות השקעה ישראליים ואירופאים לנהל ולשווק את הקרנות הנ"ל במדינות האיחוד האירופאי ובישראל, בהתאמה.
 
מעבר ליתרון הברור והמיידי המאפשר דריסת רגל של קרנות ישראליות בשוק האירופאי, כמו גם כניסת קרנות השקעה זרות לישראל שיעמדו בתנאי הרגולציה המקומיים, מחזק המהלך את קשריה של רשות ניירות ערך עם רשויות אירופאיות ויעמיד אותה בשורה אחת עם 33 רשויות נוספות מחוץ לאירופה (לרבות רשות ניירות ערך האמריקאית, הקנדית ועוד), אשר חתמו במקביל על מזכרי ההבנה דומים ביחס להסדרת פעילות של קרנות ממדינתה.
 
פעילות זו מתקיימת כחלק מהמאמץ לפתוח את שוק ההון הישראלי לקרנות נאמנות זרות על פי תנאים שהרשות מגבשת בימים אלה.
 
עו"ד אורנית קרביץ, מנהלת המחלקה הבינלאומית, אמרה כי "החתימה על מזכר ההבנות, הוא צעד חשוב נוסף ליישום האסטרטגיה הבינלאומית של הרשות ולהעמדת הרגולציה המקומית בסטנדרטים גלובליים. הרשות הציבה לה למטרה לאפשר לשוק המקומי ליהנות מגיוון מוצרים פיננסים נוספים, ובנוסף לדאוג להסרת חסמים העומדים בפני מנהלים ישראליים להשתלב ולפעול בשווקים אחרים".
 
בתקופה הקרובה תארגן הרשות, בשיתוף עם רשות ני"ע האירופית, השתלמות מקצועית למנהלי הקרנות הישראליים להטמעת המהלך וקידומו.
 
מזכר ההבנות ייכנס לתוקפו החל מיום 22.7.2013.
תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים