כניסה

רשות ניירות ערך והטלוויזיה החינוכית משיקות סרטוני הסברה לחינוך פיננסי בשוק ההון: "הפולניות עושות שוק"
25/11/2013
​‏25 נובמבר, 2013
 
‏כ"ב כסלו, תשע"ד
 
 
הודעה לעיתונות
 
רשות ניירות ערך והטלוויזיה החינוכית משיקות סרטוני הסברה לחינוך פיננסי בשוק ההון: "הפולניות עושות שוק"
 
רשות ניירות ערך והטלוויזיה החינוכית משיקות היום סדרה של סרטוני הסברה לחינוך פיננסי בשוק ההון בכיכובן של בז'זינה וטולה - הפולניות השנויות במחלוקת המוכרות מ"זהו זה" המתאחדות לאחר שנים למען ציבור המשקיעים בשוק ההון.
 
סדרת סרטוני האנימציה בת ה-20 פרקים, מבוססת על דמויותיהן של הפולניות מהתוכנית המיתולוגית "זהו זה", ובדיבובם של שניים מכוכבי התוכנית המקוריים מוני מושונוב ודבל'ה גליקמן.
 
סרטונים אלו מופקים במטרה להקנות ידע בסיסי לציבור הצופים בעולם התוכן של שוק ההון, והם עוסקים בהסברה של מונחים כלכליים שונים כגון מניה, אג"ח, בורסה, ייעוץ השקעות, ניהול תיקים, קרן נאמנות, תעודת סל, עבירות בשוק ההון ועוד.
 
הסרטונים בני דקה וחצי עד שתי דקות בממוצע, המופקים באנימציה ע"י חברת "שרוטונים", ישודרו בערוצי הטלוויזיה החינוכית השונים ובערוצי היוטיוב והפייסבוק של החינוכית ורשות ניירות ערך.
 
פרופ' שמואל האוזר, יו"ר רשות ניירות ערך, אמר כי "אני רואה חשיבות עצומה בהקניית כלים בסיסיים לציבור לטובת הבנה והתנהלות מושכלת בזירה המורכבת של שוק ההון. בבסיס היוזמה ניתן לראות כיצד על ידי שימוש בהומור ניתן להעביר מסרים בסיסים לציבור, תוך התמקדות במושגי יסוד, שירותים נפוצים וכללי התנהלות בסיסיים בעולם תוכן שהציבור הרחב אינו בקיא בו".
 
אלדד קובלנץ, מנכ"ל הטלוויזיה החינוכית, אמר כי "הטלוויזיה החינוכית נולדה עבור יוזמות מסוג זה. אנחנו מאמינים שהסרטונים ההומוריסטיים יצליחו להעלות חיוך של נוסטלגיה וגם להעביר מידע חשוב לקהל הצופים".
 
להלן קישוריות לארבעת הסרטונים הראשונים מתוך הסדרה המתפרסמים היום לראשונה במלואם:
 
כאמור, ניתן לצפות בהם בערוצי היוטיוב ובעמודי הפייסבוק של "הפולניות עושות שוק", הטלוויזיה החינוכית ורשות ני"ע, ובשבועות הקרובים יפורסמו הסרטונים האחרים בסדרה.
תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים