כניסה

יו"ר רשות ני"ע בירך על החלטת הפרקליטות להגיש כתב אישום חמור נגד אמיר ברמלי בגין הונאת משקיעים וגניבת כספם

‏26 יוני, 2016

‏כ' סיון, תשע"ו

 

יו"ר רשות ני"ע בירך על החלטת הפרקליטות להגיש כתב אישום חמור נגד אמיר ברמלי בגין הונאת משקיעים וגניבת כספם

יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר, בירך הבוקר על החלטת הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד הבעלים והמנהל של קרן קלע ורוביקון, אמיר ברמלי, ונגד החברות עצמן. כתב האישום מייחס לברמלי עבירות של גניבה בידי מורשה בהיקף של מאות מיליוני ש"ח, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גיוס משקיעים ללא תשקיף, זיוף ועבירות הלבנת הון.

האוזר אמר הבוקר כי "עבירות חמורות אלה פוגעות במשקיעים ובאמון הציבור, ואמון הציבור הוא לב ליבו של שוק ההון. אף אחד לא חסין ומי שסרח ייענש. אני מודה למחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר על העבודה המאומצת שנעשתה על מנת להשלים את החקירה בנושא ולהביא את התיק לפרקליטות בהקדם האפשרי. מדובר בחקירה מורכבת ומסועפת שכללה בדיקה נרחבת של מעורבים כאשר צוות החקירה ניהל אותה לאורך כל הדרך ביעילות ובאופן מקצועי ביותר".

עוד אמר האוזר "אני חוזר ומזהיר את הציבור שלא להשקיע בקרב גופים או גורמים שאינם מפוקחים. פעילות לא מפוקחת עלולה להוות קרקע פורייה לפעולות מרמה והונאה ומגדילה את הסיכון לאבדן כספי ההשקעה. בהשקעות בקרב גופים או גורמים לא מפוקחים גלומים סיכונים נוספים לרבות: חוסר שקיפות, העדר בקרות והעדר יכולת של הלקוח לעקוב אחר השקעותיו באופן יעיל. ניתן לברר בבדיקה פשוטה האם מדובר בגוף מפוקח או מורשה בעל רישיון בתוקף באתר האינטרנט של הרשות".

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים