כניסה

מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר העבירה את תיק החקירה בעניינו של אבי מצליח לפרקליטות

‏26 ספטמבר, 2016

‏כ"ג אלול, תשע"ו

מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר העבירה למחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) את תיק החקירה בעניינו של מר אבי מצליח, יועץ השקעות בבנק אוצר החייל, בחשד לביצוע מאות עסקאות תרמיתיות בניירות ערך שונים ובהיקף של עשרות מיליוני ש"ח.

תקציר החשדות אשר עמדו בבסיס החקירה, כפי שהופיעו בנספח בקשת הרשות לבית המשפט, לשחרורו של אבי מצליח בתנאים מגבילים מה-6 בינואר 2016:

על פי החשד, במהלך השנים 2015-2008 ביצע אבי מצליח מאות עסקאות תרמיתיות בניירות ערך שונים ובהיקף של עשרות מיליוני ₪. על פי החשד, בתקופה זו ביצע מאות עסקאות מתואמות ועצמיות מוכוונות שער בחשבונות מכריו ובני משפחתו המצויים בשליטתו, לרבות בחשבונות לקוחותיו בבנק אוצר החייל המצויים בשליטתו. כתוצאה מפעילותו התרמיתית, גרף מצליח לכיסו רווחים אסורים בסך של כ-1.5 מיליון ₪. 

פעילותו של מצליח מבססות חשד לביצוען של  העבירות הבאות:

• תרמית לפי סעיף 54(א) לחוק ניירות ערך התשכ"ח - 1968 (להלן: "חוק ניירות ערך");

• פעילות אסורה על בעל רישיון עבירות לפי סעיף 4(א) יחד עם סעיף 39(ב)(1) לחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות וניהול תיקי השקעות התשנ"ה – 1995 (להלן: "חוק הייעוץ");

• קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות לפי סעיף 415 סיפא לחוק העונשין התשל"ז- 1977 (להלן:"חוק העונשין");

• מרמה והפרת אמונים בתאגיד לפי סעיף 425 לחוק העונשין;

• איסור הלבנת הון  עבירות לפי סעיפים 3 ו- 4 בחוק איסור הלבנת הון התש"ס- 2000.


* הודעה זו מתייחסת להעברת תיק החקירה לפרקליטות, ואין בה כל התייחסות לממצאי החקירה ולמסקנותיה. לפרקליטות מסורה הסמכות להחליט על המשך הטיפול בתיק.

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים