כניסה

פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) הגישה כתב אישום בפרשת אר ג'י אר

‏27 ספטמבר, 2016

‏כ"ד אלול, תשע"ו

פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) הגישה היום (27.9.16) לבית המשפט המחוזי בתל אביב (המחלקה הכלכלית) כתב אישום נגד גיא בן דוד, הבעלים והמנהל של שותפות אר ג'י אר, העוסקת במסחר בשוק ההון בהיקפים גדולים באמצעות ניהול תיק השקעות של כספי הנוסטרו של השותפות.

עוד מואשמים בכתב האישום ערן גרינפלד, גד אוסופסקי וגבריאל קלימי, ששימשו סוחרים באר ג'י אר.

כתב האישום מייחס לנאשמים עבירות רבות של תרמית בניירות ערך על ידי השפעה בדרכי תרמית על תנודות השער של ניירות ערך ובהנעה בתרמית, זאת באמצעות פעילות תרמיתית בניירות ערך, שנועדה להשפיע על שערי הניירות בהם פעלו בין השנים 2011-2012.

לפי כתב האישום, נהגו הסוחרים באר ג'י אר, תחת ניהולו של בן דוד, לרכוש מניות שהיו צפויות, להערכתם, להיכנס למדדי הבורסה, ולמכור בחסר מניות שהעריכו שייצאו מן המדדים, וכתוצאה מכך ירד שערם. על מנת להשיא את רווחיהם, היו הנאשמים פועלים להשפיע בדרכי תרמית על שערי מניות אלה, בהתאם לתוכנית התרמיתית שגיבשו. תוכניתם כללה הזרמת אלפי הוראות וביצוע אלפי עסקאות תרמיתיות, לרבות עסקאות עצמיות ומתואמות בין חשבונות אר ג'י אר לבין עצמם, בהיקפים גדולים ובאופן כמעט יומיומי. פעילות זו בוצעה בעיקר לקראת סוף יום המסחר בהיקפים המצטברים למאות מיליוני שקלים. על פי כתב האישום, נצברו כתוצאה מהפעילות התרמיתית רווחים של מיליוני שקלים לחשבונות השותפות.

בן דוד היה אחראי על הסוחרים, עקב אחר פעילותם, קבע את מדיניות המסחר ואף ביצע את הפעילות התרמיתית בעצמו. על פי המיוחס, עיקר הרווחים שולשל  לכיסו.

שותפות אר ג'י אר הואשמה אף היא בכל המיוחס מכוח מעשי הנאשמים.

התיק נחקר ע"י מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך.

כתב האישום הוגש על ידי עוה"ד עופרה רובינפלד-הוך ויוני לבני ממחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה).

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים