כניסה

יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר, בהתייחסות להחלטת ביהמ"ש בתיק הרצת המניות באי.די.בי: "אני מאמין באכיפה בלתי מתפשרת שיוצרת הרתעה"

"פרשת הרצת מניות אי.די.בי היא חלק מהמלחמה הבלתי מתפשרת שלנו בשחיתות בשוק ההון. אנחנו חוקרים ומעמידים לדין בכל מקום, רמה ודרג כשאנחנו מאמינים שיש ראיות וסיכוי להרשעה. אני מאמין באכיפה בלתי מתפשרת שיוצרת הרתעה. הכרעת הדין הינה תעודת כבוד לנחישות ולמקצועיות של מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר של הרשות שחשפה את הפעילות העבריינית, ולפרקליטים ממחלקת ני"ע בפרקליטות.

בית המשפט המחוזי קבל את עמדתנו בכל האישומים. בית המשפט קבע כי ההנפקה של מנית אי.די.בי לציבור בפברואר 2012 לוותה בפעילות תרמיתית חמורה שנועדה לנפח באופן מלאכותי את מחיר המניה על מנת להצליח בהנפקה.

בשוק ההון מושקעים כספי החיסכון והפנסיה של כלל הציבור. מי שמבקש להכניס את הציבור כשותף חייב לנהוג בהגינות, בזהירות ובשקיפות. מי שעובר עבירות תרמית בשוק ההון פוגע באמון הציבור. באין אמון בשוק ההון אין שוק הון. רשות ניירות ערך תעמוד על המשמר בהגנה על ציבור המשקיעים על מנת להבטיח המשך קיומו של שוק הון תקין והוגן". ​

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים