כניסה

לראשונה הוטמעה טכנולוגיית בלוקצ'יין במערכות המידע של רשות ניירות ערך

‏3 אוקטובר, 2018

‏כ"ד תשרי, תשע"ט

לראשונה, הוטמעה טכנולוגיית בלוקצ'יין במערכות המידע של רשות ניירות ערך, המשמשות את הציבור הרחב והגופים המפוקחים.

בשלב ראשון, הטכנולוגיה הוטמעה במערכת "יעל", שהוקמה להעברת מידע ומסרים על ידי הרשות לגופים המפוקחים. בשלב הבא צפויה הטמעה של הטכנולוגיה גם במערכת ההצבעות "הצבע-הון" שפיתחה הרשות על מנת לאפשר למשקיעים להשתתף באספות משקיעים באופן פעיל מכל מקום בארץ ובעולם. בהמשך, התכנון הוא ליישם את הטכנולוגיה גם במערכת המגנא, באמצעותה ניתן לעקוב אחר כל דיווחי הגופים המפוקחים.

טכנולוגיית בלוקצ'יין במערכת "יעל" מוסיפה רובד נוסף לאבטחת מהימנותו של  המידע שמועבר על ידי הרשות לגופים המפוקחים. הטכנולוגיה מאשרת את המקוריות של ההודעות, מונעת זיוף, ומונעת את עריכתן או מחיקתן. בנוסף, המערכת מונעת אפשרות של התכחשות לקבלת ההודעות מטעם הרשות. 

הטמעת הטכנולוגיה במערכות המידע של הרשות, מתכתבת עם חזון הרשות לקידום חדשנות פיננסית בשוק ההון ולאימוץ טכנולוגיות לשירותים ולמוצרים פיננסיים, באמצעות הקמת Innovation Hub רגולטורי לתחום הפינטק.

פיתוח היישום ארך כשלושה חודשים ובוצע על ידי חברת טלדור.

מנהל מחלקת מערכות מידע ברשות ניירות ערך, נתן הרשקוביץ: " אנו עדים למגמה הגוברת בעולם  בכלל ובענף הפיננסים בפרט להטמעת טכנולוגיות חדשניות ופורצות דרך. יישום טכנולוגיית בלוקצ'יין במערכות המידע של רשות ניירות ערך מציב אותה כאחת מהרשויות המובילות בעולם באבטחת המידע שעובר לציבור ומהימנותו, וכאחת מהמובילות במגזר הציבורי בישראל".

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים