כניסה

מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר העבירה את תיק החקירה בעניינה של חברת גל מדיה טרייד בע"מ (iTrader) לפרקליטות

‏4 יוני, 2018

‏כ"א סיון, תשע"ח

מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר העבירה למחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) את תיק החקירה בעניינה של חברת גל מדיה בע"מ (iTrader).

להלן תקציר החשדות אשר עמדו בבסיס החקירה, כפי שהופיעו בנספח בקשת רשות ניירות ערך  לבית המשפט, לשחרורם בתנאים מגבילים של החשודים בחברת גל מדיה בע"מ (iTrader).

על פי החשד פעלו עידו פישמן, דניאל שוורץ, נאור נוח, יונתן תורגמן, יצחק בבלר, איתם דוראב ומאור ג'רבי לביצוען של עבירות ייעוץ ללא רישיון לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות התשנ"ה-1995 וכן עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות לפי חוק העונשין, התשל"ז – 1997.

על פי החשד, במהלך התקופה שבין מאי 2013 למאי 2016 החשודים ביצעו פעילות ייעוץ השקעות ללא רישיון, תוך הצגת מצגי שווא חוזרים ונשנים ביחס להשקעות בנכסים הפיננסים בפני לקוחות החברה, והכל על מנת לשכנעם להשקיע או להגדיל השקעתם, באותם ניירות ערך או נכסים פיננסיים.

על פי ממצאי החקירה, שידלו החשודים את לקוחותיהם להשקיע כספים באמצעות החברה וכן שידלו את הלקוחות להמשיך להשקיע כספים חרף בקשתם של הלקוחות לחדול מהשקעתם, לאחר שצברו הפסדים כבדים בהשקעות אלו. על פי החשד, פעילות שידול זו בוצעה תוך הצגת מצגי שווא מתוחכמים, לרבות ביחס לסיכויי הרווח מהשקעות אלו.

על פי החשד, חברת גל מדיה בע"מ (iTrader) נהגה בדרכי מרמה באופן שלהלן:

  1. ניצול פערי הידע הקיימים בינם לבין המשקיעים ביחס למוצרים הנסחרים בחברה ובאמצעות מצגי שווא שונים ובכלל זה בנוגע לסיכויי הרווח מן הפעילות האמורה.

  2. הפעלת לחץ על הלקוחות להגדלת השקעותיהם מבלי להתייחס להשלכות ההרסניות של השקעות אלה על חייהם השוטפים.

  3. שידול הלקוחות להמשיך ולהשקיע אף שלקוחות אלה צברו הפסדים כבדים בהיקף מאות אלפי שקלים, ותוך ניצול המצב הנפשי הקשה אליו נקלעו בעקבות ההפסדים שספגו בגין ההשקעות.
    * הודעה זו מתייחסת להעברת תיק החקירה לפרקליטות, ואין בה כל התייחסות לממצאי החקירה  ולמסקנותיה. לפרקליטות מסורה הסמכות להחליט על המשך הטיפול בתיק.

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים