כניסה

רשות ניירות ערך ורשות שוק ההון, ביטוח וחסכון חתמו על הסכם לשיתוף פעולה עם רשות ניירות ערך של קרואטיה בנושא פינטק

‏23 ספטמבר, 2019

‏כ"ג אלול, תשע"ט

יו"ר רשות ניירות ערך, ענת גואטה: "ההתפתחויות הטכנולוגיות משנות סדרי עולם בתחומים רבים. התפתחויות אלו בעיקר מסייעות להנגיש ענפי פעילות רבים לציבור בצורה יעילה ותוך הפחתת עלויות למשתמשים. לשם אני מובילה את שוק ההון הישראלי. ציבור המשקיעים הישראלי ראוי לקבל את השירותים הפיננסיים המתקדמים בעולם, בטח כאשר טכנולוגיות אלו מפותחות כאן. קידום חדשנות טכנולוגית הוא יעד אסטרטגי של הרשות לשנים הקרובות. אנו בוחנים את התאמת הרגולציה כל העת על מנת לפתוח ולהסיר את החסמים בעבור יזמים שמעוניינים לייצר שירותים פיננסיים מבוססים טכנולוגיה מתקדמת למשקיעים. בשנה האחרונה, חתמנו על מספר הסכמים משמעותיים והצטרפנו לרשת הבינלאומית לחדשנות פיננסית (GFIN). הסכמים אלו מבטאים הבעת אמון משמעותית ברגולציה הישראלית, מייצרים סטנדרטים גבוהים ומאפשרים לחברות פינטק ישראליות גם גישה לשווקים חדשים"

יו"ר רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת: "רשות שוק ההון פועלת באינטנסיביות בחודשים האחרונים לקידום רישוי והסדרת פעילות הפינטק החוץ בנקאית בישראל, ובכללה שרותי תשלום וארנקים דיגיטליים, נותני שירותים במטבעות וירטואליים ומיזמי בלוקצ'יין, חברות P2P ומתן אשראי. רשות שוק ההון פועלת בנוסף באופן אקטיבי לחיזוק שחקנים אלו ונוקטת צעדים שמטרתם להבטיח כי הם מציעים מוצריהם לציבור הישראלי בסטנדרט מספק ותחת רגולציה נאותה, המותאמת לפעילותם הייחודית.  רשות שוק ההון חיזקה בחודשים האחרונים את מעמדה כרגולטור מוביל בתחומים אלו בזירה הבינלאומית, בין היתר על דרך של הצטרפות לארגונים בינלאומיים, חתימת מזכרי הבנות ושיתוף פעולה עם גורמים מקבילים בעולם, והשתתפות בכנסים ובוועדות של פורומים מובילים בתחומים אלו, לרבות ה-OECD,  ה-IMF (קרן המטבע הבינלאומית), וה-GFIN. אני שמח על שיתוף הפעולה המוצלח עם רשות ניירות ערך, ואני משוכנע בכך שההסכם החדש עם הרשות הקרואטית יביא לחילופי ידע פוריים ומועילים בתחום הפינטק מהם נהנה גם אנו וגם עמיתינו מקרואטיה".

רשות ניירות ערך ורשות שוק ההון, ביטוח וחסכון חתמו יחד על מזכר הבנות לשיתוף פעולה עם רשות ניירות הערך הקרואטית (HANFA) לקידום תחום הפינטק (FinTech). מזכר ההבנות נחתם על ידי היועץ הבכיר של יו"ר הרשות ומנהל המחלקה הבינלאומית ברשות ניירות ערך, עו"ד איל אופיר ועל ידי יו"ר הרשות על הפיקוח הפיננסי בקרואטיה, מר אנטה זיגמן. המזכר מניח את העקרונות לשיתוף פעולה, ולחילופי מידע במטרה לעודד ולטפח חדשנות בענפי השירותים הפיננסיים. כמו כן, ההסכם יאפשר ליזמים להציע שירותים פיננסיים חדשניים בשווקים הפיננסיים המתאימים, תוך תמיכתן של שתי הרשויות והנגשת הרגולציה הנהוגה בתחום בשתי המדינות.

שתי הרשויות רואות חשיבות רבה בחתימה על הסכמי שיתוף פעולה עם רשויות מקבילות בעולם, במטרה להרחיב את שיתופי הפעולה, הידע והנגשת הרגולציה ליזמים שמעוניינים בשווקים חדשים בעולם. הסכמים אלו גם מחזקים את מעמדה של ישראל כמרכז FinTech מתקדם וחדשני.

שיתופי פעולה אלו משרתים את טיוב הרגולציה בתחום מתפתח אשר מנגיש את העולם הפיננסי למשקיעים מהציבור בצורה אפקטיבית, תוך הוזלת העלויות הכרוכות בשירותים אלו.

בהתאם לכך, ההסכם עם קרואטיה מתווסף להסכמים נוספים שנחתמו השנה עם ניו יורק, צרפת, שוויץ וההצטרפות לרשת הפינטק הבינלאומית  - GFIN.

מזכר ההבנות נחתם במהלך ישיבת הוועדה האירופאית בארגון רשות ניירות הערך הבינלאומי (IOSCO) International Organization Of Securities Commissions, אשר התקיימה בימים 18-20 בספטמבר בסנט פטרסבורג, ברוסיה, ובה, בין היתר, חברה הרשות. 

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים