כניסה

יו״ר רשות ניירות ערך מינתה את אילן גילדין לכלכלן הראשי וליועץ האסטרטגי של רשות ניירות ערך

‏14 מאי, 2019

‏ט' אייר, תשע"ט

 

הודעה לעיתונות

יו״ר רשות ניירות ערך מינתה את  אילן גילדין

לכלכלן הראשי וליועץ האסטרטגי של רשות ניירות ערך

 

ועדת האיתור, בראשות יו״ר ניירות ערך, ענת גואטה, ובהשתתפות נציגי הרשות ונציג הציבור, פרופ׳ בן ציון זילברפרב, בחרה באילן גילדין לתפקיד הכלכלן הראשי והיועץ האסטרטגי ברשות ניירות ערך.

גילדין שימש בחמש השנים האחרונות ככלכלן המאקרו בחטיבת ההשקעות של 'עמיתים - קרנות הפנסיה הוותיקות'. במסגרת זו, גילדין הוביל את גיבוש תחזיות המאקרו, אסטרטגיות השקעה בשווקים המובילים, ומחקרי עומק בהתפתחויות טכנולוגיות מודרניות והשפעתם על דפוסי השקעה.

 

גילדין החל את דרכו המקצועית כקצין ביחידת היועץ הכספי לרמטכ"ל (אגף התקציבים במשרד הביטחון). בין תפקידיו, גילדין היה שותף להליכי משא ומתן על תקציב  משרד הביטחון מול משרד האוצר ומשרדי ממשלה נוספים. בתוך כך, היה חלק מצוות שעסק באישור תקציב הביטחון בממשלה ובכנסת.

 

בנוסף, משמש גילדין כחבר בפורום החזאים הכלכליים של בנק ישראל והכלכלן הראשי במשרד האוצר. כמו כן, מרצה גילדין בבית הספר לכלכלה במכללה למנהל. גילדין זכה באות הצטיינות על פועלו בעמיתים ובמכללה למנהל.

 

לגילדין (32) תואר מוסמך הן בדיפלומטיה והן במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב ותואר בוגר בכלכלה מאוניברסיטת חיפה.

 

יו״ר רשות ניירות ערך, ענת גואטה: ״אני מברכת את אילן על הצטרפותו לנבחרת של רשות ניירות ערך. לצד ניסיונו המקצועי, ומומחיותו עם שווקי ההון בעולם, הפגין אילן חזון ותפיסה מתקדמת ורעננה שמתכתבת עם היעדים שהצבנו לפיתוח שוק הון מתקדם, חדשני ואטרקטיבי״.

אילן גילדין, הכלכלן הראשי ויועץ האסטרטגי של רשות ניירות ערך 

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים