כניסה

יו"ר רשות ניירות ערך הגישה לשר האוצר את הדוח אודות פעילות הרשות לשנת 2019

‏26 מאי, 2020

‏ג' סיון, תש"פ

 

שר האוצר, ח"כ ישראל כ"ץ: "שוק ההון הישראלי מהווה בית עבור מאות חברות ציבוריות אשר מעסיקות אלפי עובדים ברחבי הארץ ולהן תרומה משמעותית לכלכלת ישראל. לכן, אני רואה בשוק ההון את אחד ממנועי הצמיחה הכלכליים במשק, שבתקופה זו, יכול לסייע לנו לצלוח את המשבר. במקביל, שוק ההון משמש אפיק השקעה לציבור המשקיעים בישראל ובראייתי לרשות ניירות ערך תפקיד חשוב הן בשמירה על האינטרס שלהם בשוק ההון והן בפיתוח שוק הון משוכלל אשר יניב להם ערך".

יו"ר רשות ניירות ערך, ענת גואטה: "ההחלטה להשאיר את הבורסה פתוחה ולאפשר פעילות מלאה של שוק ההון בתקופת משבר הקורונה הוכיחה את עצמה ותרמה לאמון הציבור בהשקעה בחברות שמהוות את עמוד השדרה של הכלכלה הישראלית. שוק ההון הוא מקור לאומי לגיוס מקורות מימון חיוניים כחלק ממרכיבי התכנית ליציאת המשק מהמשבר. גיבשנו תכנית שנועדה למקסם את הפוטנציאל הטמון בשוק ההון הישראלי להנעת גלגלי המשק ואנו פועלים להשיק ערוצי השקעה חדשים ומשמעותיים כדוגמת  קרנות  להשקעה בתשתיות לאומיות, שוק איגוח וכן פלטפורמות מסחר חדשות שיאפשרו לחברות ולעסקים בינוניים וקטנים מקורות מימון לצמיחה כלכלית".

יו"ר רשות ניירות ערך, גב' ענת גואטה, הגישה היום (26.5.2020) לשר האוצר, ח"כ ישראל כ"ץ, את הדוח אודות פעילותה של הרשות לשנת 2019. הדוח הוגש במסגרת פגישת עבודה ראשונה שקיימו, בה הוצגו עיקרי העשייה ועוגנים מרכזיים בתכנית העבודה של הרשות לתקופה הקרובה. הדוח השנתי מפרט את פעילותה של הרשות בתחום הגנת המשקיעים, האכיפה,  פיתוח השוק, והגברת אמון הציבור בשוק ההון.

גואטה התייחסה לפעילותה של הרשות בשנה האחרונה וציינה "בתקופת דוח 2019 הרשות התייחסה להשפעתו של העידן הגלובלי על הרגולטור של שוק ההון הישראלי, הנדרש להביא בחשבון את ההתפתחויות בזירה הבינלאומית. התחרות העולמית גוברת וקיימת חשיבות לייצר התאמה של שוק ההון בישראל

לסטנדרטים המקובלים בעולם  כדי לממש את שאיפתנו לחזק את השוק כמוקד משיכה לשחקנים בינלאומיים משמעותיים".

גואטה הוסיפה ואמרה כי: "השלכות משבר הקורונה על שוק ההון והמשק בכללותו, מעניקים משנה תוקף לתכנית האסטרטגית שפרסמה הרשות לפני כשנתיים. משבר הקורונה תפס אותנו בעיצומה של עשייה ענפה להתנעת טרנספורמציה דיגיטלית בשוק ההון. בימים אלה, של ריחוק פיזי, מתחדדת החשיבות והצורך ההכרחי במעבר לצריכה פיננסית מבוססת דיגיטל בשוק ההון ובכלל וזאת כדי להבטיח  רציפות, נגישות והכלה של כלל ציבור המשקיעים".

הדוח המלא מפורסם באתר הרשות.

tmona.JPG                                     

                                            

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים