כניסה

מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך העבירה למחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) את תיק החקירה בעניינו של אסף טל
 

‏31 מאי, 2020

‏ח' סיון, תש"פ

 

מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך העבירה למחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) את תיק החקירה בעניינו של אסף טל.

להלן תקציר החשדות אשר עמדו בבסיס החקירה, כפי שהופיעו בנספח של בקשת רשות ניירות ערך  לבית המשפט:

על פי החשד, טל, אשר אינו נושא ברישיון לייעוץ או שיווק או ניהול השקעות, מציע ללקוחות ישראלים לסחור בחוזי הפרשים על זהב באמצעות פרסום בפייסבוק. הפעולה מתבצעת  באמצעות רובוט מסחר שפעולותיו אוטומטיות, אשר לפי מצגיו של טל מייצר תשואה של 25% ויותר. ממצאי החקירה מראים כי בפועל טל הוא זה שמנהל את החשבונות ליותר מחמישה לקוחות בשנת 2019, פעילות החשודה כניהול תיקים ללא רישיון.

בנוסף, טל מפנה את לקוחותיו לפתיחת חשבון בזירת סוחר אוסטרלית בשם "פפרסטון", זירה אשר אינה מפוקחת על ידי רשות ניירות ערך. על פי החשד, טל לא פרס בפני לקוחותיו את הסיכון הרב הכרוך בהשקעה במסלול המוצע על ידו, ואף הציג מצגי שווא באשר לתשואה המובטחת ממסלול השקעה זה.

* הודעה זו מתייחסת להעברת תיק החקירה לפרקליטות, ואין בה כל התייחסות לממצאי החקירה  ולמסקנותיה. לפרקליטות מסורה הסמכות להחליט על המשך הטיפול בתיק.​

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים