כניסה

רשות ניירות ערך והבורסה הסינגפורית (SGX RegCo) חתמו על מזכר הבנות לחילופי מידע הדדיים לצורך הגנה על עניינים של ציבור המשקיעים

‏12 אוגוסט, 2020

‏כ"ב אב, תש"ף

רשות ניירות ערך וזרוע הרגולציה של הבורסה לניירות ערך הסינגפורית (SGX RegCo) חתמו היום (12.8.2020) על מזכר הבנות לחילופי מידע הדדיים לצורך הגנה על עניינים של ציבור המשקיעים. ההבנות שהושגו, בהמשך להסכם רישום כפול שנחתם בין הבורסה הסינגפורית לבורסה לניירות ערך בתל אביב, יחולו על חברות המנפיקות בישראל ובסינגפור.

שיתוף הפעולה הרגולטורי יאפשר חילופי מידע, מעקב וניטור של גופים מפוקחים הנסחרים בשני השווקים, בהתאם לחוק ניירות ערך. שיתוף פעולה זה מתווסף להסכם הרישום הכפול הקיים בין שני השווקים, המאפשר לחברות להיסחר בשני השווקים במקביל, על בסיס מסגרת חוקית אחת, וללא עלות רגולטורית נוספת.

מנהל המחלקה הבינלאומית ופיתוח עסקי ברשות, עו"ד אופיר איל: "שיתוף הפעולה שלנו עם רגולטורים ובורסות מקבילים מעניק ערך משמעותי לחברות ולמשקיעים, כיוון שהוא מאפשר פעילות חלקה ובטוחה במספר שווקים במקביל. ההסכם הזה, למשל, מאפשר לחברות ולמשקיעים להיות כפופים למסגרת רגולטורים אחת, ליהנות מיתרונות השוק הישראלי וגם השוק הסינגפורי, כאשר ברקע הרגולטורים משני הצדדים הם אלה שמתאמים ביניהם עניינים שונים באופן "שקוף" לשחקנים וללא כל עלות רגולטורית נוספת. זהו מסלול המראה לחברות המעוניינות ליהנות מיתרונות שני השווקים יחד".

 

 Isa12820.jpg      20200812TanBoonGinandSGXRegCo-ISAagreement.jpg

 

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים