כניסה

לראשונה בישראל יתקיים האקתון לבחינת שימושי טכנולוגיית הבלוקצ'יין בתחומי רישום וסליקה של ניירות ערך
 

21.12.2021

לראשונה בישראל יתקיים האקתון לבחינת שימושי טכנולוגיית הבלוקצ'יין בתחומי רישום וסליקה של ניירות ערך. ההאקתון הוא פרי של שיתוף פעולה בין רשות ניירות ערך, אגף החשב הכללי במשרד האוצר, Start-Up Nation Central ו-Start Up Nation Policy Institute (SNPI)  וזאת כחלק ממהלך רחב של עבודה מחקרית של SNPI עם רשות לניירות ערך.

היוזמה לקיום האקתון בתחום הבלוקצ'יין הנה לאור היותה של ישראל מובילה עולמית בתחום. על פי נתוני Start-Up Nation Central תחום הפינטק הישראלי הוא אחד הצומחים בהייטק הישראלי. בנוסף, בהתאם למסקנות הוועדה של רשות ניירות ערך לקידומם ולמיסודם של שווקים דיגיטאליים בישראל מינואר 2020, נמצא כי יש בטכנולוגיה פוטנציאל לקידום שוק ההון הישראלי. שילוב טכנולוגיות ישראליות בשוק ההון הישראלי עשוי להביא לצמצום עלויות מסחר ללקוחות הקצה, להפחתת סיכונים סיסטמיים למשק ולקידום סביבה טכנולוגית אשר תעודד חדשנות פיננסית.

בהאקתון יחברו יחדיו יזמים, מפתחים, חברות טכנולוגיה, אנשי שוק הון ואנשי רגולציה, למאמץ משותף לקדם חדשנות בצמתי מפתח בשוק ההון בישראל. לקבוצה הזוכה יוענק פרס של 10,000 ₪ וליווי של אחד מספקי הטכנולוגיה שילוו את האקתון.

משתתפי האקתון יזכו להנחיה מקצועית והדרכות מצד ספקי טכנולוגית מובילים: Digital Asset, VMware  ו-Algorand Inc. בנוסף, היועצים הטכנולוגיים שמלווים את האקתון - חברת קדיט (QEDIT).

האקתון יערך בתאריך 24-25.3.2022 ובמסגרתו יוצגו למשתתפים האתגרים הבאים:

• אתגר הנפקה ומסחר באגרות חוב ממשלתיות.

• שירותי נכסים: ניירות ערך וחוב ריבוני. בין היתר בהקשר במימוש זכויות הצבעה וחלוקת דיבידנד וריבית.

• ייעול תהליכי דיווח רגולטורי.

הרישום לצוותים שמעוניינים להשתתף בהאקתון פתוח עד לתאריך 6.1.2022 באמצעות הקישור לאתר הרשמי של האקתון - לחץ כאן

בין השופטים שילוו את ההאתקון נמנים החשב הכללי במשרד האוצר - רו"ח יהלי רוטנברג, יו"ר הבורסה לניירות ערך בתל אביב - אריק שטיינברג, גלה בוסקוביץ' (Ghela Boskovich), מומחית ברגולציית  Open Banking  בשילוב פינטק ובנקים ובטכנולוגיות מידע פיננסי ודניאל עידן (Daniel Eidan) יועץ ואדריכל פתרונות בנוגע לבלוקצ'יין ו-CBDC במרכז החדשנות של הבנק להסדרים בינלאומיים (BIS).​

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים