כניסה

רשת GFIN

ינואר 2019 השיקה רשות ניירות ערך יחד עם רשויות רגולטוריות נוספות בעולם את ה-Global Financial Innovation Network (GFIN), מסגרת בינלאומית לקידום חדשנות פיננסית. הרשת כוללת כ-50 ארגונים, בהם רגולטורים וגופים בינלאומיים כמו קרן המטבע הבינלאומית והבנק העולמי, המתחייבים לתמוך בחדשנות פיננסית, תוך שמירה על טובת ציבור המשקיעים. היוזמה להקמת הרשת הבינלאומית גובשה על ידי הרגולטור הבריטי, ה–FCA, וארגונים נוספים במטרה להקים "ארגז חול" בינלאומי (Sandbox), ולשתף ידע פרקטי וחדשני בין רגולטורים מובילים בעולם. 

GFIN שואפת לספק דרך יעילה לחברות חדשניות לתקשר עם הרגולטורים השונים באופן שיסייע לאותן חברות לנווט בין המדינות. כמו כן, GFIN שואפת ליצור מסגרת חדשה לשיתוף פעולה בין הרגולטורים האמונים על מתן שירותים פיננסיים בנושאים הקשורים לחדשנות, על מנת לחלוק מניסיונם ומגישותיהם השונות. "ארגז החול" הבינלאומי מיועד לחברות המעוניינות לבחון מוצרים, שירותים או מודלים עסקיים חדשניים, במספר תחומי שיפוט במקביל.  

בחודשים האחרונים גיבשה הרשות, יחד עם הרגולטורים הפיננסיים, את תנאי החברות להצטרפות לרשת ה-GFIN, ואת מבנה ואופני הפעולה של החברים בה. כתוצאה מהדיונים, נקבעו המטרות הבאות: 

• לפעול כרשת של רגולטורים הפועלים בשיתוף פעולה והחולקים מניסיונם בחדשנות פיננסית בשווקים המתאימים, כולל בנוגע לטכנולוגיות מתפתחות ולמודלים עסקיים. 

• לספק מסגרת עבודה משותפת בתחום ה-RegTech, לשיתוף ידע וניסיון עבר. 

• לספק סביבה בינלאומית לחברות המעוניינות בביצוע פיילוטים חוצי גבולות.  

כמו כן, הוחלט לתת אפשרות לחברות פינטק מקומיות להשתתף ב"ארגז החול" הבינלאומי. 

לפרטים נוספים אודות GFIN לחץ כאן​

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים