כניסה

WIW 2018 – שבוע משקיעים בינלאומי

‏3 אוקטובר, 2018

‏כ"ד תשרי, תשע"ט

הודעה לעיתונות

רשות ניירות ערך משיקה את קמפיין שבוע המשקיעים הבינלאומי

להעלאת המודעות לצרכנות פיננסית אחראית בקרב הציבור

רשות ניירות ערך מציינת בימים אלה את שבוע המשקיעים הבינלאומי השני - Word Investor Week 2018 (WIW), שנועד להעלות את המודעות לחשיבות של צרכנות פיננסית נבונה ואחראית בקרב הציבור הרחב. ישראל שותפה לקמפיין שמוביל ארגון IOSCO, הפורום הבכיר ביותר לשיתוף פעולה בין רשויות ניירות ערך בעולם, יחד עם כ - 86 רשויות מפקחות ברחבי העולם.

הקמפיין הבינלאומי WIW נועד להדגיש את מחויבותן של הרשויות המפקחות בעולם לשמירה על עניינו של ציבור המשקיעים, ולהעניק כלים להתמודדות כלכלית וצרכנית עם התחום הפיננסי.

רשות ניירות ערך פועלת, ותוסיף לפעול, למען קידום הידע והאוריינות הכלכלית של כל אזרחי ישראל, בתחום שוק ההון. לחינוך פיננסי בתחום שוק ההון יש חשיבות רבה לציבור כולו, בין היתר, בשל הצורך ההולך וגובר בחסכון ארוך טווח והעלייה בתוחלת החיים. ידע פיננסי הוא כלי עבודה חשוב וחיוני לכולנו, ולא שייך רק למומחים.

כיום, הציבור נוטה להבין יותר ויותר את החשיבות של פנסיה, גמל, השקעה בביטוחים מסוגים שונים, מתוך דאגה ואחריות לעתיד האישי של כל אחד ואחת ושל בני המשפחה.

במסגרת הקמפיין, ביום חמישי הקרוב (4.1.2018) תקיים רשות ניירות ערך והבורסה לניירות ערך מפגש שיהיה פתוח לציבור הרחב, ללא עלות, להיכרות עם שוק ההון ופעילות הבורסה לניירות ערך.

יו"ר רשות ניירות ערך, ענת גואטה: "אנו, ברשות ניירות ערך, מעודדים את הציבור לגלות אקטיביות ואחריות בכל הנוגע לניהול הפיננסי האישי השוטף, ולהבין שידע הוא כוח. ידע יסייע לציבור להתמודד עם המגוון העצום והגדל של המוצרים, ולהימנע מלהיסחף אחר הצעות מפתות מבלי להבין ולשקול את הסיכונים הכרוכים בהשקעות שעשויות להתברר כמסוכנות. שבוע המשקיעים הוא דוגמא אחת לפעילות שהרשות מקיימת לאורך כל השנה במטרה לאפשר לציבור שמעוניין לרכוש כלים להתנהלות אחראית ומודעת בשוק ההון".

הנכם מוזמנים לגלוש באתר רשות ניירות ערך ולעקוב אחר המידע המתפרסם ברשתות החברתיות של הרשות, שם מתפרסמים ידע לציבור ומועדים להרצאות, שמתקיימות מעת לעת, להיכרות עם שוק ההון, הפתוחות לציבור הרחב, ללא עלות.

מצורף בנפרד הלוגו הבינלאומי הרשמי שמלווה את קמפיין שבוע המשקיעים הבינלאומי של ארגון IOSCO  לשנת 2018.

תגיות:

פניות ותלונות לרשות

מערכות וטפסים